Papasakosime, kodėl Sovietų Sąjungoje buvo draudžiama rašyti kaire ranka ir su kuo tai buvo susiję.
Mūsų tėvai ir seneliai prisimena, kad Sovietų Sąjungoje moksleiviai buvo mokomi rašyti tik dešine ranka. Buvo manoma, kad kaire ranka negalima laikyti rašiklio ar pieštuko.
Kodėl perauklėjami kairiarankiai – sovietinių pedagogų nuomonė
Remiantis istoriniais apibendrinimais, toks taisymas prasidėjo XIX a. dėl kai kurių mokslininkų tyrimų. Jie iškėlė hipotezę, kad žmonėms, kurie rašo kaire ranka, gali išsivystyti demencija. Vėliau paaiškėjo, kad tai netiesa – be to, tokia praktika davė neigiamų rezultatų. Kartu paaiškėjo, kodėl kairiarankių nereikėtų perauklėti – vaikui, priverstam rašyti kita ranka, buvo nepatogu, dėl to jis pradeda nervintis ir mikčioti.
Apie kairiarankių perauklėjimo blogumą negalvojo ne tik SSRS – tai buvo daroma visame pasaulyje. Pagrindinis argumentas yra tas, kad aktyvia dešine ranka dirbančiam žmogui bus lengviau gyventi, nes dauguma buitinių prietaisų skirti dešiniarankiams.
Kodėl kairiarankiai buvo perauklėjami remiantis prietarais
Nepaisant to, kad Sovietų Sąjungoje religija buvo laikoma opiumu liaudžiai, o bet kokie „močiutės prietarai“ buvo draudžiami, žmonės vis tiek jais tikėjo. Pasak liaudiškais prietarais, visi kairiarankiai nuo gimimo yra prakeikti, nes kairioji kūno pusė – tai piktojo „pasisveikinimas“.
Viduramžiais vaikas, gimęs kairiarankis, buvo laikomas velnio įpėdiniu ir net galėjo būti sudegintas ant laužo. Tokia logika vadovavosi ne tik katalikai – Japonijoje žmonės buvo įsitikinę, kad vyrui, kuris rašo kaire ranka, sunkiau susirasti moterį ir sukurti laimingą šeimą.
Palikti komentarą