Vaikai/šeima

Kodėl protingiems žmonėms sunku būti laimingais

Protingų žmonių standartai pernelyg aukšti.

1. Protingų žmonių standartai pernelyg aukšti.

Turėti standartus – visai neblogai. Tai leis jums neišklysti iš kelio, vedančio į laimę ir sėkmę. Tačiau pernelyg aukšti standartai gali tapti problema. Protingi žmonės dažniausiai žino, ko nori iš gyvenimo ir atsisako tenkintis mažesniu. Aukšti jų standartai apima visas jų gyvenimo sritis: darbą, santykius, gyvenimo tikslus.

Iš tiesų tokius norus būna labai sunku patenkinti. Todėl protingus žmones nuolat persekioja nusivylimas dėl jų pasiekimų arba darbo, kuris neleidžia jiems judėti į priekį. Aukšti jų reikalavimai sau gali iš esmės paveikti tarpusavio santykius su aplinkiniais.

2. Protingi žmonės dažnai nesugeba priimti dalykų tokiais, kokie jie yra, o susitelkia ties tuo, kokie jie turi būti ideale.

Jei jūs jaučiate laimės būseną, tai jūsų protas visas yra dabarties momente. Jūsų dėmesys tokiu atveju pilnai sutelktas į tai, kas su jumis vyksta dabar.

3. Protingi žmonės nemoka jausti malonumo dabarties momente, kadangi nuolat bando rasti kokią nors prasmę.

Labai protingo žmogaus žinios užgožia suvokimą. Jo protas nesugeba gauti malonumo iš dabarties momento: jis iš jo prideda arba atima, tikslina arba performuluoja, supranta arba interpretuoja, tiesiog klaidžioja kažkur toli ir pan.

Protas bando „suredaguoti“ dabarties momentą ir rasti jame prasmę, kadangi paties momento savaime jam nepakanka. Šis nepasitenkinimas stumia protą beviltiškam darbui, kuris leistų jam gauti visą sukauptą informaciją ir prisiminimus, kas suteiktų jam galimybę padaryti tą momentą „dar geresniu“.

Ir šio proceso metu protas elgiasi nekantriai, tūžmingai arba sutrikusiai, kadangi jo atradimai pasirodo nepakankami arba jam išvis nepavyksta nieko rasti. Ir kadangi jo esamų resursų nepakanka, jis ima dirbti dar labiau: skaityti, rašyti, ieškoti internete arba tiesiog galvoti.

4. Laimė – tai protas, kuris nurimsta; intelektas – tai protas, kuris atsisako nurimti.

Laimingam protui pakanka to, kas yra.

Toks žmogus nesiekia pakeisti dabarties; jis tiesiog ją priima ir veikia atsižvelgdamas į aplinkybes. Pernelyg protingam žmogui, atvirkščiai, įtikti visai nelengva , todėl jis taip ir negalės suprasti, kuo gi taip patenkintas laimingas protas ir kaltins jį tingumu.

5. Dauguma intelektualių žmonių nuolat ties kažkuo užsiciklina.

Aukšto intelekto asmenybės pasižymi polinkiu viską analizuoti ir tirti iki išsekimo. Kad priimtų kokį nors sprendimą, jiems būtina pasverti visus „už“ ir „prieš“. Toks polinkis dažnai priveda juos iki depresijos.

Be to, atsakymai, kuriuos jie gauna į savo kankinančius klausimus, gali būti ne šiaip nemalonūs ir nuviliantys, o galintys sukelti griaunamąjį poveikį patiems mąstytojams. „Sugebėjimas stebėti be vertinimo – aukščiausia intelekto forma“, – Džidu Krišnamurtis.

6. Jei veiksmų rezultatas pasirodo blogesnis už numatytą, protingi žmonės jaučia gilų nusivylimą.

Veiksmai ne visada leidžia gauti vieną ir tą patį užprogramuotą rezultatą: protingi žmonės pernelyg tiki savo intelekto galia ir jo sugebėjimu prognozuoti savo veiksmų pasekmes.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.