MOKYKLOS

Klaipėdoje sveriamos moksleivių kuprinės

Iki rugsėjo 28 d. visuomenės sveikatos specialistai svers uostamiesčio mokinių, einančių į 1-6 klases, kuprines, primindami, jog labai sunkių kuprinių palydovai yra nugaros skausmai ir netaisyklinga laikysena.

Kiekvieni mokslo metai pareikalauja daug laiko praleisti sėdint tiek mokykloje, tiek namuose ruošiant namų darbus. Visa tai yra tikras išbandymų metas vaikų stuburui, nepaisant to, kad kasdien tenka ant pečių nešiotis sunkias kuprines. Netaisyklingas jos nešimas bei svorio nekontroliavimas turi įtakos netaisyklingai laikysenai formuotis.

Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų būti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės. Įvertinti kuprinės bei vaiko svorį procentais galima pagal formulę: kuprinės masę reiktų padauginti iš 100 proc. ir padalinti iš vaiko svorio. Specialistai pataria patikrinti, ar kuprinė tikrai yra tinkama kasdieniam nešiojimui ir laikui bėgant nepadarys žalos sveikatai.

Patariama rinktis kuprinę su diržais ir rankenėle. Diržų ilgis turi būti reguliuojamas; geriau, kad jie būtų du – platūs ir paminkštinti. Jie turi būti ne siauresni kaip 3,5 cm, nes tai padeda išvengti nugaros raumenų spaudimo. Gerai, jei kuprinė turi diržą, juosiamą apie klubus; taip svoris nuo apatinės nugaros dalies tolygiai paskirstomas ant klubų.

Kuprinės dalis, besiliečianti su nugara, turi būti kieta. Tuščios kuprinės svoris turėtų būti: pradinukų – ne daugiau kaip 700 g, vyresnių – ne daugiau kaip 1 kg. Saugumo sumetimais labai svarbu kuprinės išorinėje pusėje pritvirtinti atšvaitus.

Taip pat labai svarbu stebėti, kaip vaikas nešioja kuprinę. Užsidėjus kuprinę reiktų apžiūrėti, kad diržai būtų uždėti ant abiejų pečių, nei per daug suveržti, nei per daug laisvi. Jie turi būti sureguliuoti taip, kad nešamos kuprinės apačia nebūtų žemiau juosmens.

Sunkiausius daiktus reiktų dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Tvarkingai sudėti daiktai užtikrins jų stabilumą – jie neslidinės po kuprinės vidų. Tėvai patys turėtų kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir padėti vaikui sudėti tik tai dienai reikalingus daiktus.

Svarbu vaikui nuo pat mažens ugdyti tinkamus darbo ir poilsio įpročius. Vaiko organizmas dar tik vystosi ir formuojasi, kaulų ir raumenų sistema nėra pritaikyta ilgai trunkančiam darbui sėdint. Reguliarios pertraukėlės ruošiant namų darbus, fiziniai pratimai pagerina kraujo ir medžiagų apykaitą, apsaugo nuo ilgalaikio vienos kūno vietos apkrovimo. Labai svarbu, kad tėvai stebėtų vaiko laikyseną.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.