Vyro ir moters santykių po vaiko gimimo tema – viena dažniausių užklausų. Žemiau aprašiau tris buitines klaidas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikšmingos, tačiau turi labai rimtų pasekmių.
1. Mama miega ne su vyru, o su vaiku
Trumpai tariant, norint išlaikyti teisingą hierarchiją šeimoje, labai svarbu laikytis fakto, kad vaikas „atėjo“ į jūsų porą, į jūsų jau esamą sąjungą su vyru. Tačiau ši sąjunga subyra jau pirmą naktį, kai tėtis nusprendžia miegoti kitame kambaryje, o jūs su kūdikiu imate tvarkytis pati. Prie tokios situacijos labai greitai pripranta visi šeimos nariai… Ir štai vaikas jau užėmė tėvo vietą, tiesa, kol kas dar tik lovoje.
2. Kreipimasis vienas į kitą „mamyte/tėveli“
Kai kreipiamės į ką tik iškeptą tėtį „tėtuk” – atrodo labai miela. Bet jei atmesime emocijas, vaizdelis atrodo maždaug taip: moteris pašalinį žmogų vadina savo tėčiu. Nereikia būti psichologu, kad pastebėtume tėvo figūros perkėlimą į savo vyrą. Ką būtent ji nori gauti iš savo tėvo per vyrą – čia yra daugybė variantų, tačiau absoliučiai visada porai tai yra labai nesveika istorija. Be to, čia visiškai sunaikinamas jausminis santykių kontekstas. Su tėčiu nemiegama, tėčiui tu nebūsi lygi, nors galima tikėtis, kad tėtis ateis ir pradžiugins tave, o tu gali likti maža mergaite, atsikratydama bet kokios atsakomybės.
3. Nėra laiko pabūti dviese
Kai šeimoje atsiranda vaikas, vyras laikinai pradingsta iš moters akiračio. Visos jos mintys ir jausmai dienos bėgyje sutelkti į mažąjį žmogutį, o vakare mamai lieka šiek tiek laiko sau, dažniausiai – miegui.
Žinau, kad rekomendacija surasti laiko pasimatymui su vyru kartais būna tolima nuo realybės, tačiau ignoruoti jos negaliu. Su vaiku iki metų amžiaus tą vyrui skirtą laiką teks plėšte išplėšti, tačiau harmoningi santykiai su vyru to tikrai verti. O jei laikui bėgant bendrauti darosi visai sunkiau – atkreipkite dėmesį į savo kontakto kokybę. Kada paskutinį kartą realiai ir nuoširdžiai domėjotės vyro reikalais arba jausmais? Ar išklausėte jį be telefono rankoje? Paaiškinote kažką, nesupykusi?
Darbas su santykiais prasideda nuo darbo su savimi, jei tik jums išties svarbu vaiko tėtyje matyti savo vyrą.
Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/klaidos-poroje-po-vaiko-gimimo/
Palikti komentarą