Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Klaidos, kurias daro mamos, auklėdamos vaikus. Ko nereikėtų daryti

Dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias daro mamos, auklėdamos vaikus:

  1. Nuolatos ateiti į pagalbą ir išspręsti visas problemas užjuos. Kiekvienas tėvų, kuris nuolatos turėdavo įveikti sunkumus, mano, kad jų vaikui nereikės spręsti šių problemų. Taip būna šeimose, kur reikėjo nuolat dirbti ir padėti, o poilsiui nepakakdavo laiko. Užaugę tokie vaikai prisimena savo sunkią vaikystę ir nenori, kad jų vaiko vaikystė taip pat būtų sunki. Bet reiktų matyti ir kitą pusę. Mes suaugę, išmokome ir pasiekėme visko, vertinam pinigus ir žinom, kaip sunku juos uždirbti.
  2. saugojimas nuo klaidų tyrinėjimo. Yra tokia patarlė – mokytis reikia iš svetimų klaidų. Bet paprastai viskas vyksta visai atvirkščiai. Siūlome išnagrinėti du variantus : 1- leisti suklysti (surasti momentą, kai tos padarytos klaidos pasekmės nebus labai skausmingos, ir leisti padaryti klaidą).
  3. Nuolatos giriamas vaikas. Tėvai nuolat giria savo vaikus kitiems žmonėms. Tai negatyviai veikia vaiką, jis žinos, kad jis labai talentingas ir niekada negalės suklysti, nes tokiu būdu nuvils tėvus. Vaikas tiesiog ims bijoti jūsų, kai gaus pastabą, mat nepateisins jūsų vilčių. Todėl girti vaiką reiktų saikingai.
  4. Vaiko apgaudinėjimas. Šeimoje turi egzistuoti tam tikri draudimai, bet jūs turite paaiškinti vaikui, kam jie reikalingi. Pavyzdžiui, jei vaikas žino, kur namuose yra laikomi pinigai, jis turi suprasti, kad be leidimo jų imti negalima. O jeigu nuolatos viską drausite, vaikas atvirkščiai, darys viską, kad sulaužytų draudimą.
  5. Atsiduoti vien tik vaiko auginimui. Kad užaugintumėte laimingą vaiką, reikia pačiam būti laimingu. Neverta savęs iškankinti dėl vaiko. Vaikas turi iš jūsų pavyzdžio išmokti, kad reikia imti iš gyvenimo viską, tada jis užaugs sėkmingas ir laimingas žmogus.
  6. Kurti vaiko ateities planus. Dažnai tėvai patys planuoja vaikų ateitį, kuo jie taps, kai užaugs. Vaikas turi pats išsirinkti savo kelią, o jūs turite jį tame palaikyti ir patarti.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.