Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kam mergaitei reikalingas tėtis?

Kam mergaitei reikalingas tėtis? Pirmiausia todėl, kad su jomis jie gali sukurti idealų santykių modelį. Iš pradžių tėtis „vienpusiškai“ rūpinasi, globoja, gina dukrą, nes yra pats stipriausias, protingiausias ir autoritetingiausias žmogus iš suaugusiųjų pasaulio.

Paaugusi dukra linksta pati rūpintis tėčiu, ir šis vyras tampa ne tik nuostabus ir reikalingas, bet ir jaudinančiai, švelniai globojamas. Tėtis gali pašvęsti save darbui ar pomėgiams, palikdamas dukrą motinos priežiūrai, ir dėl to nejausti jokios būtinybės aiškintis santykius su dukra.

Tai yra likti… laisvas! Argi tai ne visų vyrų svajonė?

Mūsų laikais dukros – nebe našta, kurios reikia kuo naudingiau atsikratyti išleidžiant už vyrų. Tėčiams nebereikia ieškoti kuo padoresnio gyvenimo palydovo, atiduoti jas į svetimą šeimą.

Žinoma, šie klausimai ir dabar jaudina tėčius, tačiau į tai nebežiūrima taip fatališkai kaip anksčiau.

Vyrams lengviau mylėti dukras nei sūnus, todėl, kad moteris – būtybė, kuriai gali atvirai rodyti savo meilę. Mergaitės, kitaip nei berniuko, nereikia mokyti slėpti savo jausmus.

Be to, žiūrint į dukras tėčių neslegia jų pačių silpnybių ir trūkumų našta.

Berniukuose vyrai atpažįsta pačius save, savo pratęsimą, vadinasi – ir savo silpnąsias vietas. Jiems sunku sūnuje pamatyti visiškai kitą žmogų ir leisti jam pačiam pasirinkti gyvenimo kelią, nesiblaškant, netaisant savo klaidų, ką kadaise darė jų tėvai.

Net jeigu tėvas savo vaikų atžvilgiu elgiasi teisingai ir išmintingai, supranta jų kitoniškumą, jam vis tiek akis bado kai kurie nesklandumai, atsispindintys sūnuje lyg veidrodyje.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.