Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip nekaupti savyje streso​?

Visi žinome, kad stresas, jeigu nieko su juo nedarysime, kaupsis mūsų viduje, gadins nuotaiką ir gyvenimą, kol mes pagaliau susirgsime nuo jo pertekliaus.

Ką daryti, kad stresas mumyse nesikauptų ir negadintų nei psichinės, nei fizinės sveikatos? Psichologai pataria sąmoningai užbaigti stresines reakcijas.

Mūsų protėviams stresinės reakcijos užsibaigdavo tuo momentu, kai pavykdavo pabėgti nuo tigro arba užmušti jį ir aprūpinti gentį maistu.

Tai reiškė, kad pavojus jau praėjo ir žmogus išėjo iš grėsmingos situacijos kaip nugalėtojas. Dabar jam galima ramiai atsikvėpti, o jo organizmas vėl gali funkcionuoti normaliu režimu.

Kai mūsų streso priežastimi tampa agresyvūs ar nuvertinantys šefo arba kolegų priekaištai, būna tikrai nelengva užbaigti stresinę reakciją. Juk negalime skriaudiko nudobti kaip tigro, o nuo šefo net pabėgti neišeina.

Kaip užbaigti stresinę reakciją, jei pulti priešininko negalima?

Fizinis aktyvumas – efektyviausia būdas numalšinti stresą. Tiks tai, kas patinka būtent jums – bėgimas, plaukimas, šokiai, važinėjimas dviračiu, energingi pasivaikščiojimai pėsčiomis, treniruoklių salė, bet kokia sporto rūšis. Galite dainuoti mėgstamas dainas ar net parėkti garsiai, jei yra galimybė.

Judėjimas

Idealu skirti aktyviam fiziniam krūviui po 30–60 minučių kasdien arba bent kas antrą dieną, nes stresą mes patiriame nuolat.

Kvėpavimas

Gilus, tolygus, ramus kvėpavimas slopina stresines reakcijas ir padeda visiškai nusiraminti, kai stresas būna lengvo ar vidutinio stiprumo. Tiks bet koks kvėpavimo pratimas ir meditacija.

Juokas

Nuoširdus garsus juokas – geriausia priemonė. Kvatokite taip, kad visas kūnas tirtėtų. Juokas ne tik sumažina žalingą streso poveikį, bei ir stiprina santykius.

Verkimas

Galbūt ašaros nepadės išvengti bėdos, bet sumažinti įtampą streso metu jos tikrai gali. Išsiverkite garsiai ir nesigėdydami. Palengvėjimas ateis gana greitai.

Nuoširdūs santykiai (prisirišimas)

Artimi, pasitikėjimu pagrįsti santykiai su mylimu žmogumi, apsikabinimai, bučiniai padeda lengviau ištverti stresines situacijas.

Naminis augintinis

Prisirišimas prie naminių gyvūnų taip pat puikiai padeda mažinti streso lygį. Bendravimas su mylimu augintiniu padeda greitai nusiraminti ir atgauti gerą nuotaiką.

Žinoma, egzistuoja ir daugiau būdų, kaip užbaigti stresines reakcijas. Bet visus juos vienija būtinybė kažką padaryti fiziškai. Sėdėti ir graužti save, kad viskas prarasta, – blogiausias dalykas. Užuot stiprinę valią kentėjimu, verčiau negaišdami imkitės aktyvių fizinių veiksmų.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.