Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip išauklėti genijų: 10 veiksmingų žydų mamų patarimų

Tikrai kiekviena mama nori, kad vaikas augtų protingas, netgi genijus. Bet tarp įvairiausių metodikų ir instrukcijų nėra tokių, kurios padėtų užauginti vaiką vunderkindą. Ir kaip tada žydų šeimose užauga tiek daug genijų? Kokia žydų mamų paslaptis? Štai pagrindiniai jų auklėjimo principai.

1) Skatiname savarankiškumą

Dauguma mamų mano, kad vaiko sėkmė ateityje priklausys nuo to, kaip mes vaikui padėsime suvokti paprastą tiesą: aš viską galiu.

O žydų šeimose moko vaikus panašiai, tik truputį kitaip: aš viską galiu pats. Ir leidžia jiems viską daryti patiems. Nesistebėkite, jeigu kavinėje pamatysite mažylį, kuris lėkštėje peiliu pjaustys patiekalą, nors bus visiškai aišku, kad tai fiziškai ne jo jėgoms.

2) Kiekviena pradžia sunki

Mūsų mamos labai rūpestingai reaguoja į vaiko nesėkmes, saugodamos juos nuo galimų pasekmių. O reikėtų palaikyti ir skatinti kiekvieną naują vaiko veiklą. Ir jeigu vaikui ne visada sekasi, tai mamos nebėga strimgalviais padėti, o sako: kiekviena pradžia sunki.

3) Pasitikėjimas yra geriau už bet kokį pagyrimą

Mes įpratome kontroliuoti kiekvieną vaiko žingsnį, netgi tada, kai vaikas geba atlikti darbą. O žydų šeimose vaikai skatinami pasitikėjimu. Ir jeigu vaikui leido kažką daryti savarankiškai, tai neina šalia mokydami, o visiškai vaiku pasitiki. Juk jie įsitikinę, kad vaikas susitvarkys su jam patikėta užduotimi.

4) Švara ir tvarkingumas – ne svarbiausia

Kiekviena mama nustebs, pamačiusi murziną vaikutį. Žydų vaikų mamos pasivaikščiojimų metu nesirūpina kaip atrodo jų vaikas: murzinas veidelis, purvinos rankytės, įplėštos kelnės. Jos tikrai tvarkingos mamos, bet negaišta laiko, kad išlaikyti vaiką idealiai švarų viso pasivaikščiojimo metu. Šis darbas atimtų daug jėgų ir laiko, o vaikas vistiek išsipurvintų vos per kelias minutes.

5)Vaiko netvarkingumas – tai normalu

Chaosas ir netvarka, egzistuojantys kai yra vaikų, nejaudina žydų mamų. Jos žino, kad mažas vaikas dar tik mokosi ir daiktai gali kristi, lūžti, išbyrėti. Mūsų mamos moko švaros ir besąlygiškos tvarkos. O vertėtų vaikams laipsniškai pasakoti apie tai, nekreipiant per didelio dėmesio į nedidelę netvarką aplinkui.

6) Vaikas turi ,,išsikrauti“

Kai mūsų vaikai būna ypatingai aktyvūs, tai dauguma specialistų deda štampą – hiperaktyvus vaikas. Anksčiau tokios sąvokos nebuvo, o žydų vaikų mamos jos neturi ir dabar. Jeigu vaikas lekia, kaip akis išdegęs, šokinėja, nenustygsta vietoje, tai mama nepradės šaukti: neimk, stok, nustok taip daryti, nulipk, nusiramink.

Juk nenuoramos turi išnaudoti visą savo energiją, susikaupusią poilsio metu.

7) Laisvė proto ribose

Žydų vaikų mamos leidžia savo vaikams daug ką. Jos nebara vaikų už eilinį piešinį ant brangių tapetų, o atvirkščiai, pristato jo piešinį kaip meno šedevrą. Bet kas susiję su pagarba, tai yra labai griežtos ribos ir už jų nesilaikymą galima gauti ir rimtą bausmę.

8) Mama ir tėtis – svarbiausi

Be pagarbos vyresniems, kuri ugdoma nuo mažens žydų šeimose, mama ir tėtis ten patys svarbiausi. Ir tai, ką jie daro irgi yra labai svarbu. Jų vaikai ,,nekybos“ ant kaklo tėvams, reikalaudami ką nors jiems padaryti. Vietoj to, jie patys bandys pataisyti mašinėlę, susiūti lėlės suknelę ar užsirišti batų raištelius.

9) Mokome savikontrolės nuo vaikystės

Žydų vaikų mamos nebaudžia vaikų kažko neduodamos. Jos stengiasi sukurti tokias situacijas, kad teisingi sprendimai atneštų naudą. Todėl vaikas stengiasi koreguoti savo elgesį. Jis neišpils mamos kvepalų ant katino ne todėl, kad bijos bausmės. O todėl, kad supranta, jog mama, nepirkdama naujų kvepalų, galės nupirkti dėžutę saldainių ar vaisių.

10)Pastebime kiekvieną vaiko pasiekimą

Visuose žydų žurnaluose mamoms rašoma apie tai, kad vaiko negalima girti per daug. O žydų šeimose skatinama kiekviena vaiko nauja pradžia, netgi nežymi.

Ir jeigu vaikas padovanos mamai suglamžytą pribrūkšniuotą popieriaus lapelį, tai ji susižavėjusi apžiūrinės vaiko šedevrą ir netgi pasigirs kaimynėms.

Kaip auklėti vaiką – tai kiekvieno tėvo asmeninis reikalas. Bet kartais verta imti pavyzdžius iš tų, kurie sugebėjo pasiekti gerų auklėjimo rezultatų. Galbūt kažkurie momentai bus jums nepriimtini, nevertėtų jų iškart atmesti. Pažvelkite į šiuos metodus iš kitos pusės.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.