Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip atsikratyti nuoskaudos: veiksmingas būdas

Kodėl taip sunku atleisti? Kaip išsivaduoti nuo įsižeidimo? Tikriausiai ir jūs išbandėte daug būdų, bet pastebėjote, kad nė vienas nepadeda. Ir vis dėlto išeitis yra.

Kas yra nuoskauda? Tai – sustabdytas pyktis. Tarytum pusiaukelėje sulaikytas kumščio smūgis. Ir dar tada, kai skriaudėjas tikrai nusipelnė atpildo. Bet jūs susilaikėte – iš vaikystės įskiepytas įprotis. Tėvai pasistengė.

Vienintelis dalykas, ką įsidėmėjote būdami vaiku, kad pykti yra pavojinga. Jeigu parodysite agresiją suaugusiųjų atžvilgiu, tai jie arba nubaus, arba apskritai jūsų išsižadės, o be tėvų neišgyventumėte. Ir kiekvieną kartą stabdydavote savo įniršį, neleisdami jam išeiti. Užgniauždavote savo viduje.

Ir dabar, būdami suaugę, elgiatės taip pat. Užuot davę atkirtį, jūs pasitraukiate į šalį. Nors normali reakcija į užpuolimą turėtų būti išgąstis, pyktis ir atitinkami veiksmai.

Veiksmingas būdas įveikti nuoskaudai

Visų pirma reikia liautis laikyti emocijas kažkuo vertingu, reikalaujančiu nuodugnaus dėmesio. Idealiu atveju jausmai ir emocijos būna trumpalaikės. Liaukitės dirbtinai jas sulaikyti, rakinėti ir sukti nuoskaudą galvoje be perstojo kaip blogą filmą.

Viskas paprasta. Emocija – tai savotiška signalinė lemputė. Įsivaizduokite, kad važiuojate mašina ir užsidegė degalų lygio indikatoriaus lemputė. Ir ką? Ar jūs pradėsite dejuoti ir skųstis visiems? O gal pasuksite į degalinę prisipilti kuro?

Mūsų emocijos veikia taip pat kaip tos automobilio lemputės.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.