Sporto psichologai atliko tokį tyrimą: suaugusių sportininkų jie paprašė prisiminti, kokie tėvų žodžiai vaikystėje labiausiai stiprindavo jų savivertę ir padėdavo jausti malonumą lankyti treniruotes ir dalyvauti rungtynėse. Daugelis respondentų atsakė, jog labiausiai juos džiugindavo ir daugiausiai jėgų suteikdavo tėvų frazė: „Man patinka žiūrėti, kaip tu žaidi.“
Ne nurodymai, ne patarimai, vertinimai ir netgi ne pagyros ir juo labiau ne kritika skatina vaikus su malonumu sportuoti, piešti, dainuoti, šokti ar užsiimti kita jiems naudinga ir malonia veikla. Vaikai paprasčiausiai nori išgirsti, kad jų tėvams patinka stebėti, kai jie ką nors daro.
Vaiko gyvenime ir taip nemažai stresų – spaudžia mokytojai, treneriai, bendraamžiai… Šiuolaikiniai vaikai ir patys sau be galo reiklūs ir kritiški, jie kelia sau didelius reikalavimus siekdami aukštų standartų, lygina save su kitais, todėl paprasti tėvų žodžiai „Man patinka, kai tu…“ – kur kas geresnis stimulas ką nors daryti nei meistriškumo įvertinimas arba pagyros.
Ši stebuklinga frazė svarbi ne tik vaikams. Įsivaizduokite, kad jūs dainuojate arba šokate, o jūsų vyras (žmona) sako: „Tu puikiai šoki.“ O dabar įsivaizduokite, kad jis (ji) sako: „Man taip gera žiūrėti, kai tu šoki (klausytis, kaip tu dainuoji, groji gitara…)“ Tuomet mes jaučiame, kad mums nebūtina būti genijais – pakanka dainuoti ar šokti savo malonumui.
Šaltinis: thepostgame.com
Informacijos šaltinis: Vakarų ekspresas.lt
Palikti komentarą