Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Jūs užmiršote gyventi taip, kaip norite

“Kad ir kuo tu bebūtum, būk geresnis”. – tokį aforizmą kartą ištarė Abraomas Linkolnas. Ką reiškia šie žodžiai? Būti geresniu už ką? Geriausią draugą, kaimyną ar patį save?

Kiekvieną dieną nuo pat gimimo momento žmonės gyvena pagal visuotinai priimtą planą, kuris neva apjungia savyje viską, ko reikia žmogui šiame pasaulyje. Iš pradžių mokykla, paskui universitetas, pirmoji meilė, šeima, darbas, senatvė. Ir ką galiausiai gauname? Nusivylimą šiuo pasauliu? Kokia apskritai prasmė gyventi, kai žinai savo ateitį?

Ir žinote, kas blogiausia? Tai, kad žmogui viso to nepakanka gyvenimui, kurį jie norėtų nugyventi, tačiau ir keisti gyvenimo jie nenori. Kiekvieną diena pasižada tapti geresniais, imti laikytis dietos, mokytis užsienio kalbos, skaityti knygas, tačiau tas rytojus taip, deja, ir neišaušta. Visada išaušta ši diena ir žmonės pamiršta vakarykščius pažadus.

Kodėl gi jie pamiršta, kad kiekvienas žmogus – tai asmenybė, kuri neturėtų priklausyti nuo svetimų minčių ir gali gyventi taip, kaip nori? Ir turi visų pirma judėti savęs tobulinimo linkui?

Galima rasti begalę knygų apie saviugdą. Jose nepateikiama instrukcija, kaip teisingai gyventi, tačiau nurodytos pagrindinės klaidos ir būdai jų išvengti. Tačiau svarbiausia problema yra ta, kad žmonės, vos perskaitę knygą, laukia žaibiško situacijos pagerėjimo.

Saviugdai nepakanka pasklaidyti knygos puslapius ir imti tuo baisiai didžiuotis. Reikia viso labo keisti patį gyvenimą ir laikytis autorių rekomendacijų.

Kai tik kalba užeina apie saviugdą, žmonės pradeda galvoti, nuo ko pradėti. Reikia patobulinti išvaizdą, pagerinti atmintį, praturtinti žodžių atsargą, užsiimti sportu, nuo lėšų pagausėjimo irgi niekas neatsisakys. Visa tai drauge paėmus pradeda slėgti žmogų ir galiausiai jis paprasčiausiai visa tai meta, jam, galų gale, ir dabar ne taip blogai gyvenasi.

Nuo ko prasideda tokia saviugda, kai bus matomas rezultatas?

Pirmiausiai žmogus turi pats sau užduoti klausimą, ar jis to nori, nes jeigu jam tai patarė kaimynas, daug nepasieksite ir noras pradings jau antrą dieną.

O tiems, kurie sąžiningai atsakė į šį klausimą teigiamai, galime rekomenduoti konkrečius vystymosi etapus, kurie pagerins gyvenimą. Saviugda byloja apie jūsų valios jėgą, o pati valia skirstoma į tris porūšius:

  • Fizinė valia (kūnas);
  • Jausminė valia (jausmai);
  • Protinė valia (protas).

Kad pradėtų tobulėti, žmogus visų pirma privalo laikytis sau duoto žodžio.

Kiekvieną rytą, vos pabudę, užsirašykite, ką norėtumėte šiandien nuveikti ir laikykitės šio plano, net jeigu dienos bėgyje kils minčių tų darbų atsisakyti;

Kiekvienos dienos pradžia – tai žingsnis link savęs tobulinimo. Darbas turi užbaigtas iki galo.

Reikia pastoviai kontroliuoti emocijas, nes būtent jų dėka darbai dažniausiai baigiasi krachu.

Nesukite sau galvos dėl to, ką kalba kiti. Tai viena svarbiausių ir sudėtingiausių taisyklių. Žmonės gyvena vadovaudamiesi aplinkinių mintimis, bijodami žengti žingsnį į šalį, nes juos iškart užgrius pasmerkimo ir priekaištų kruša. Kai tik žmogus nustos kreipti dėmesį į aplinkinių kalbas, visi reikalai pajudės į priekį žymiai lengviau.

Nereikia sustoti ties jau pasiektu, tobulėti reikia visą laiką. Pradžioje pateiktų A. Linkolno žodžių esmė yra ta, kad tu gali būti bet kuo, svarbu, kad rytoj būtum toje sferoje dar geresnis. Geresnis už save vakarykštį. Ir jokiu būdu nekopijuojantis aplinkinių, visada – originalus, toks, koks gimei šiame pasaulyje. Nes niekas geriau nesuvaidins savo vaidmens gyvenime už patį žmogų. Ir nesvarbu, ar tą vaidmenį vaidina profesionalus aktorius, ar kol kas dar naujokas.

Gyventi taip, kaip norite – ne egoizmas. Egoizmas – kai kiti žmonės privalo galvoti ir gyventi taip, kaip norite jūs.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.