Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Įspėja visus tėvus: ar žinote, koks pavojus tyko vaiko kojinėse?

Tai iš pirmo žvilgsnio atrodo smulkmena, tačiau, laiku nepastebėjus, gali baigtis rimtomis problemomis. Penkių mėnesių Molly tėtis Scottas Walkeris iš JAV, Kanzaso pasidalijo nuotrauka, kuria nori atkreipti visų jaunų tėvų dėmesį į ne taip jau retai pasitaikančią kūdikių problemą.

Kad kažkas negerai, tėvai pastebėjo, kai pietaujant mažylės niekaip nepavyko nuraminti. Tačiau kas jai yra, niekas nesuprato. Pamanę, kad galbūt Molly sukaito, tėvai numovė jai puskojines, ir būtent tada paaiškėjo tikroji verksmo priežastis. Aplink vieną iš mažylės kojos pirščiukų buvo kietai apsivyniojęs plaukas.

„Plaukas net įpjovė Molly odą aplink visą pirštą, – pasakojo tėtis. – Jis buvo visas apsisukęs aplink pirštą, bet galėjo nutikti ir blogiau, jeigu laiku nebūtų suteikta pagalba ar plauko nebūtų buvę galima pasiekti“. Vyras „Facebook“ įkėlė mergytės nuotrauką, norėdamas įspėti kitus tėvus.

„Su šeima pietavome, Molly buvo irzli ir rėkė – tai nieko neįprasto. Rėkdama ji labai sukaito, ir mano žmona Jess nusprendė numauti jai puskojines, kad būtų vėsiau. Ir tada mes pamatėme jos pirštą.

Tai vadinama plauko užsivyniojimu. Tai plaukas, patekęs į kojinę, kuris nepaaiškinamu būdu apsivynioja aplink pirštą taip stipriai, kad gali perpjauti odą ir netgi sustabdyti kraujo cirkuliaciją“, – pasakojo S.Walkeris.

Molly viskas baigėsi laimingai – mamai pavyko nuimti plauką, pasitelkus pincetą ir padidinamąjį stiklą.

Nuotrauka daryta praėjus 45 minutėms po plauko nuėmimo.

Kadangi plaukas perpjovė odą, tėvai nuvežė mažylę pas gydytoją.

Gydytoja patarė visuomet, jeigu tik vaikas yra neramus, patikrinti jo kojų pirštus, nes vadinamieji plaukų turniketai, nors ir nėra dažni, dažniausiai pasitaiko būtent mažiems vaikams.

Laisvai kojinės viduje esantis plaukas gana dažnai apsivynioja kūdikiams ir mažiems vaikams aplink pirštą. Kūdikiui muistantis, plaukas dar tvirčiau užsiveržia.

Vaikui tai labai skausminga – būtina kuo greičiau suteikti pagalbą.

Turinys pirmą kartą publikuotas 2016 metų vasario 9 dieną, atnaujintas 2019 metų vasario 13 dieną.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.