Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

Iškyla laukinėje gamtoje: dažniausios klaidos ir atsakingo stovyklavimo taisyklės

Lietuva – viena žaliausių šalių Europoje, tad kiekvienas šalies gyventojas vasarą gali mėgautis kokybišku poilsiu gamtoje.

Miškuose, prie upių bei ežerų, pažintinių takų ar kitų traukos objektų keliautojai gali naudotis įrengtomis poilsiavietėmis su stalais ir laužavietėmis, kuriose galima patogiai pavalgyti.

Lietuviai renkasi ir piknikus tiesiog gamtoje, kur nėra jokios tam specialiai sukurtos infrastruktūros.

Deja, dalis žmonių neturi nei įgūdžių, nei žinių, kurios padėtų išlaikyti mus supančią aplinką švarią ir tinkamai pasirūpinti atliekomis.

Patarimais, kaip vasarą saugiai iškylauti išvengiant žalos laukinei gamtai, dalijasi maisto fotografė bei tinklaraščio „Mano vaikas valgo viską“ autorė Eglė Juzumas, „Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė ir Kauno marių regioninio parko grupės patarėja Nijolė Eidukaitienė.

Vienkartiniai indai – greito vartojimo kultūros atspindys

Organizacijos „Gamtos ateitis“ atstovė D. Ramanauskaitė pastebi, kad šiuo metu visuomenėje vyrauja greito vartojimo kultūra – greitas maistas, vienkartiniai indai.

„Žmonės stengiasi neapsisunkinti: jie nenori sugaišti daug laiko, ruošdamiesi piknikui gamtoje.

Tačiau greito vartojimo kultūra, ypač kalbant apie atsakomybės ir draugiškumo gamtai aspektą, yra labai žalinga.

Neatsakingai paliktos ir neišrūšiuotos šiukšlės lieka „iškylauti“ gamtoje metų metus. Esu tikra, kad pasirūpinti švaresne gamtos ateitimi paprasta, jei į iškylos pintinę įsidėsime ir sąmoningumą“, – įsitikinusi tvarumo specialistė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.