Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Gydantis spuogus, praverčia specialistų rekomendacijos ir savikontrolė

Dažną jaunuolį ištinkanti spuogų problema sprendžiama įvairiais būdais: pasitelkiamos įvairios kosmetikos priemonės, veido valymas ir kitokios procedūros, atliekamos kosmetikos kabinetuose ar grožio salonuose.

Be to, paprastai laikui bėgant hormonų audros aprimsta, inkštirų ir pūlinukų sumažėja, oda natūraliai tampa lygesnė.

Tačiau dauguma mūsų vis dėlto neišsiverčia nepasinaudoję maskuojamosiomis kosmetikos priemonėmis. Daugelio merginų kosmetinėse (ir kai kurių vaikinų kosmetikos arsenale) rasi specialių pieštukų bei kreminės arba birios pudros.

Maskuoti ar gydyti?

Paprastai atrodo, kad įkyruolį spuogą lengviau paslėpsi storesniu tirštesnės tepamos priemonės sluoksniu, tad kreminė pudra tokiu atveju, regis, tinka labiau nei biri ar kompaktinė.

O kitąkart pats sau gražesnis pasirodai visą veidą ja ištepęs, užuot dailinęs vieną spuogą, kuris vis tiek yra pastebimas – dėl maskuojamosios priemonės pertekliaus.

Be to, nereikėtų manyti, kad pudros skirtos vien spuoguotos, nelygios odos dailinimui.

Priešingai – geriau išberto veido dekoratyvinėmis priemonėmis nesitepti, o visų pirma odą pagydyti.

Nereikėtų beatodairiškai pasikliauti garsių kosmetikos firmų reklamomis, kuriose produktai pristatomi kaip itin veiksmingi.

Pasak specialistų, tuo atveju, kai spuogai yra tapę rimta problema, geriausia pasitarti su gydytojais, o ne pirkti brangius preparatus, viliantis, kad jie padės.

Geriausia tai daryti jau pasikonsultavus su specialistu.

Pravers meilė sau

Kartais pritrūkus kantrybės pūlinys ar juodulys tiesiog išspaudžiamas.

Specialistų teigimu, šitoks mechaninis šalinimas turėtų būti atliekamas atsargiai.

Nederėtų jo vertinti kaip mazochizmo ar nepasitenkinimo savo išvaizda proveržio ir spaudinėti veidą neplautomis rankomis ir nedezinfekuojant žaizdelių – suvokę, kad tai būtina procedūra, ją atliksite švelniau.

Dermatologų teigimu, kartais, užuot tepus vaistais ar kremais, išspausti spuogą yra geriausia išeitis. Patartina maskuoti gyjančią žaizdelę, o ne pūlingą iškilumą.

O besiformuojant spuogui paraudusio odos plotelio spaudinėti nepatariama – geriau patepti gydomąja priemone.

„Sezoninis reiškinys“

Pulti į neviltį dėl kelių spuogiukų nevertėtų – jei aplinkiniai juos ir pamato, tai tikrai nemano, kad tai pirmieji tavo virtimo baidykle požymiai. Jeigu tartumėm, kad gyvenimo etapai keičia vienas kitą tarsi metų laikai, tuomet spuogai tėra tik sezoninis reiškinys.

Bet taip jau yra, kad kuriais metų laikais mus ištinka depresija…

Neretai į  gydyklą atėję savimi labai pasitikintys jaunuoliai teigia maną, kad ganėtinai gerai atrodo ir užsitepę pūliuojančius spuogus kremine pudra.

Psichologų teigimu, šiuo atveju itin svarbi yra kiekvieno paauglio subjektyvus savęs suvokimas.

Jauną maksimalistą įtikinti labai sudėtinga. Vienas džiaugiasi savimi tiek, kad tampa išpuikėliu, o kitas tik kartkartėmis liaujasi save menkinęs ir „graužęs“.

Anot psichologų, patarinėdami, kaip derėtų vertinti kai kuriuos nemalonius organizmo pokyčius, aiškindami, kad dėl jų išties neverta krimstis – nedaug peštumėm, kadangi tai yra labai asmeniška, kiekvienas savaip supranta, kas yra grožis, kaip vertinti save patį įsivaizduojamo tobulumo atžvilgiu.

Universalių rekomendacijų nėra.

Pasak specialistų, belieka tikėtis, kad paaugliai kuo rečiau sulauks nekorektiškų pastabų dėl savo išvaizdos, išmoks rūpintis savo kūnu, supras, kad ilgainiui nemalonios hormoninių pokyčių apraiškos liausis.

Pasiduoti nemalonioms emocijoms nevertėtų.

Kapstant giliau, paaiškėja, kad perdėtas dėmesys savo išvaizdai gali būti susijęs ne tik su kiekvieno mūsų požiūriu, bet ir su visuomenėje įsiviešpatavusiomis vartotojiškos kultūros vertybėmis – išorinis vaizdas daugeliu atvejų tampa svarbesnis už turinį.

VEParengė Gintarė TUOMAITĖ

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.