Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Statistika, Vaikai/šeima

Griežti tėvai-sėkmingos vaiko ateities garantas! Tad švelnumą palikite katei…

Šiais laikais įprasta manyti, kad tėvai neteisingai mus auklėjo, kad visi užaugome traumuoti, kompleksuoti ir nelaimingi, nes griežtas auklėjimas neturėjo nieko bendra su sąvokomis „asmenybė“, „pasirinkimas“ ir „laisvė“.

Psichologai ir įvairūs vadovai, skirti jauniems tėvams, pataria suteikti vaikui daugiau laisvės.

Bet stebėjimai rodo ką kita. Erika Rasson, Esekso universiteto profesorė, atliko tyrimą, kuris atskleidė, jog griežtų ir reiklių motinų vaikai tampa lydimi sėkmės.

Griežtas auklėjimas

Svarbu suprasti, kad griežtumas neturi nieko bendra su fizine prievarta. Čia turima omenyje reiklumas ir apribojimai, bet jokiais būdais ne diržas ir grikiai. Tyrimas truko 6 metus.

Jo metu buvo apklausta daugiau nei 15 000 13–14 metų vaikų. Taigi, vaikai, kurių tėvai griežti, yra atkaklesni ir labiau pasitikintys savimi.

Vaikai, kurių motinos įkyrios ir nenuolaidžios, dažniausiai baigdavo aukštąją mokyklą ir gaudavo gerą darbą. Tai gali pasirodyti keista, bet griežtų ir reiklių motinų vaikus lydėdavo sėkmė. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad pernelyg atkaklių motinų dukros turi 4 procentais mažiau šansų pastoti nesulaukusios pilnametystės.

„Daugeliu atvejų mes pasiekiame sėkmės darydami tai, kas mums yra maksimaliai patogu, net jeigu tai prieštarauja mūsų tėvų valiai. Bet kad ir kaip bandytume išvengti savo tėvų, visos jų rekomendacijos įtakoja mūsų priimamus sprendimus. Tačiau manome, kad viską sprendžiame patys“, – sako Rasson.

Netgi stebint pavyzdžius iš mūsų gyvenimo galima įsitikinti, kad tyrimai yra teisingi. Pavyzdžiui, tėvai ultimatumo forma draudė mums bendrauti su berniuku, kuris sėdi paskutiniame suole. Netgi aiškino, kodėl nereikėtų to daryti.

Žinoma, mes apeidavome visus draudimus ir toliau su juo bendraudavome, tačiau atidžiau įsižiūrėdami į tą žmogų. Galiausiai jūsų bendravimas vis vien nutrūkdavo ir jūs suprasdavote, kad tėvai buvo teisūs.

Rezultatas: sulaukę brandaus amžiaus jūs automatiškai atsikratote nereikalingų žmonių.

Arba kol 13–16 metų draugės lakstė į diskotekas ir bučiavosi su berniukais, jus vertė daryti namų darbus, groti pianinu, nustatinėjo griežtą režimą. Galiausiai draugės įstojo į kolegijas arba pastojo, o jūs įstojote į gerą universitetą, susipažinote su solidžiu vaikinu ir užmezgėte naudingų ryšių. Ir vėl griežti apribojimai atnešė naudos.  

Žinoma, kad griežtai auklėjamų vaikų atsakomybės jausmas yra geriau išvystytas. Patys to nepastebėdami palaikote tvarką, apmokate sąskaitas, laiku lankotės pas gydytoją ir atliekate dar tūkstantį smulkių darbų, kurie verčia kitus nerimauti, o jus – ne. Tiesiog prie jų pripratote.

Šiek tiek išvadų:

Kontroliuokite savo vaiko gyvenimą, bet neapribokite jo laisvės šiaip sau, būtinai paaiškinkite, kodėl tai darote. Žinoma, jis bandys priešintis, ypač paauglystėje, bet vėliau gyvenime teisingi jūsų paaiškinimai virs jo intuicija ir teisingu prioritetų dėliojimu.

Visko leistinumas griauna ne tik vieno individo likimą, bet ir ištisas nacijas. Teisingas auklėjimas dar niekam nepakenkė.

Komentaruose pasidalinkite, kokius vaikų auklėjimo metodus renkatės jūs.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

1 Komentaras

  • Asta 2019 18 rugpjūčio at 17:22

    Nepatinka pavadinimas, todėl pacio straipsnio net neskaitysiu. Ziurekim statistika. Tiek atlaidus auklėjimas, kai tėvai viską leidžia, yra negeras, tiek ir autoritarinis, kai tėvai yra per daug griežti. Geriausia visada yra aukso vidurys – autoritarinis auklėjimas, kai vaikas gauna meilės, šilumos, yra su tuo vaiku ryšys, bet kartu nubrėžiamos ir sveikos ribos. Kitu atveju, tėvai patys traumuoti ir traumuoja tada ir savo vaikus. Masina vairuoti reikia lankyti kursus, laikyti egzaminus. Auklėti vaikus galima iš lempos. Dabar kas ta sėkme? Kad taptų vaikas milijonieriumi? Tai ok, Donald Trump yra geras pavyzdys. Nu, super sėkmingas žmogus. Tai, kas kad su visais elgiasi kaip koks asilas. Visus žemina, įžeidinėja ir pan. Svarbu sėkmingas. Valdingu tėvu vaikai arba užauga patys uzsislopine, gyvena dėl kitu žmonių įvertinimo, prestižo ir pan. Arba patys valdingi ir spaudžia ne tik save, bet ir kitus, kol tie palūžta – emociškai ar net ir fiziškai. Kam tas švelnumas? Mes čia ateinam į šita žeme pilnai savo siela išreikšti. Gal dėl to? Išmokti myleti? Bet gal jums pinigai svarbiau, karjera, prestižas. Daug gyvenimu tada dar reikes įsikūnyti, kol kažką išmoksite. Ir gal valdingumas lenda, principai, jeigu žinių nėra, o reikia vis tiek platinti tai viešai. Skaitau apie autistus vaikus, tai yra toks terminas refrigerator Mother. Mama-šaldytuvas. Jeigu vaikas berniukas, tai yra gerai, jeigu tėvas turi artima ryši su juo, o mama šiek tiek griežtesne. Jeigu mergaite, tada atvirkščiai. Bet vėlgi tikslas, kad asilas neuzaugtu, nedarytu kas sauna į galva, neskriaustų kitu, ne laužytu medžiu. Bet turi pagirti vaiką, apkabinti, paguosti, padeti jam vystyti jo gabumus. Nes kitaip irgi asilas užaugs. Be empatijos, nemokantis užmegzti ryšio su kitais žmonėmis. Sėkmingas asilas. Jeigu toks jūsų tikslas, toks supratimas apie žmonija, tai pirmyn. Į lietuviškus straipsnius gal geriau neiti, nes viskas iš lempos. Pilna puikiu moksliniu knygų, bet kam jas skaityti. Jei žmogus nemoka būti švelnus, geras ir kartu nubrėžti sveikas ribas, naudoti pvz. positive reinforcement, tai ką padarysi. Liūdna. Missing a lot in life. Gyvenkim ir toliau viduramžiuose. Ten daug geru metodu buvo.

    Reply

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.