Psichologija

Frazės, kurių turėtų vengti visi tėvai

Pernelyg didelis rūpestis, noras apsaugoti vaiką ar išmokyti jį tinkamo elgesio dalį tėvų paverčia tikrais „kritikais“. Deja, didžioji dalis pastabų ir komentarų ne padeda, o trukdo vaikui normaliai augti ir mokytis, rašo Lifehack.org.

Galbūt ir jūs naudojate pastabas, kurios yra absoliučiai neefektyvios. Perskaitykite populiariausius tėvų komentarus ir sužinokite, kaip tokiose situacijose būtų galima pasielgti kitaip.

1. Nustok dykinėti.

Ši situacija aktualiausia ruošiantis eiti į darželį ar mokyklą. Tėvai skuba į darbą, o vaikas iš lėto bando susiruošti. Susierzinus lengviausia supykti, tačiau kur kas geriau būtų pasiūlyti palenktyniauti, kuris iš jūsų greičiau apsirengs ar apsiaus batus. Žaisdami vaikai kur kas geriau išmoksta įvairių įgūdžių.

2. Aš tokia stora.

Vaikams visai nebūtina žinoti, kad nepasitikite savo išvaizda ar rūpinatės papildomais kilogramais. Tai skatina ir juos pačius kur kas labiau nerimauti dėl savo kūno. Neakcentuokite, kad tam tikras maistas tukina. Verčiau pabrėžkite sveiką mitybą ir jo naudą organizmui.
3. Nesikalbėk su nepažįstamaisiais.

Jei nuolat tai kartosite, vaikai užaugs baikštūs ir perdėtai įtarūs. Kur kas geriau mokyti vaikus pasitikėti kitais, pavyzdžiui, policininkais. Daugelis tėvelių, deja, gąsdina pareigūnais, kai vaikas elgiasi netinkamai. Išmokykite atkreipti dėmesį į įtartiną nepažįstamųjų elgesį, bet nemokykite vaiko, kad visi svetimi žmonės yra pavojingi. Galite pasitreniruoti, sakydami vaikui, „ką darytum, jeigu…“.

4. Jokių ledų, kol nesuvalgyti špinatų.

Nei grasinimai, nei „kyšiai“ neišmokys vaiko maitintis sveikai. Venkite to. Tai sugadina mėgavimąsi maistu. Kartais per didelis tėvų nerimastingumas dėl maisto paskatina valgymo sutrikimus.

5. Galvok, ką kalbi.

Jei vaikas netinkamai reiškia emocijas, nešaukite ant jo, o padėkite jam suprasti tai. Galite pasakyti, „ar tu jautiesi liūdnas, ar piktas? Taip vaikas mokysis įvardyti savo jausmus ir rasti tinkamus žodžius jiems reikšti.

6. Neišpilk pieno.

Tai viena iš negatyvių komandų, kurią taip dažnai naudoja tėvai. Neik, nedaryk, nelipk… Sąrašas galėtų būti begalinis. Tokių paliepimų minusas tas, kad vaikas taip ir nesužino, ką jis turėtų daryti vietoje to, ko tėvai prašo jo nedaryti. Naudokite pozityvius teiginius, pavyzdžiui, „būk atsargus, laikydamas pieno stiklinę“.

7. Leisk tau padėti.

Jei dažnai bandysite padėti, trukdysite vaikui mokytis problemas spręsti pačiam. Nuolatinė tėvų pagalba trukdo vystytis vaiko savarankiškumui, kantrybei ir kūrybiškumui, ieškant išeičių. Kur kas geriau suteikti vaikui užuominą, kuri nurodytų jam kryptį, bet atsakymą vaikas rastų pats.

8. Gali verkti kad ir visą naktį.

Jei manote, kad taip ugdote vaiko savarankiškumą ir mokėjimą pačiam susitvarkyti su savo emocijomis, klystate. Psichologai pataria neignoruoti vaiko poreikių ir nelaukti, kol vaikas ima isteriškai verkti. Nekreipdami dėmesio į vaiko ašaras, skatinate nesaugumo jausmą.

9. Koks tu protingas vaikas.

Tai abstraktus teiginys, kuris nepadeda vystytis vaiko pasitikėjimui savimi. Venkite ir žodžio „šaunuolis“. Konkrečiai įvardykite vaiko pasiekimus ir pastangas, pasakydami, ką jis atliko teisingai. Pavyzdžiui, „man labai patinka spalvos, kurias tu pasirinkai, piešdamas šį piešinį“.
10. Palauk, kol namo grįš mama / tėtis.

Tai visiems žinoma strategija „geras policininkas, blogas policininkas“, kas rodo, kad jūsų ir sutuoktinio požiūris į vaiko auklėjimą skiriasi. Vaikai išmoksta tuo naudotis ir susitarti su jais tampa vis sunkiau. Raskite bendrą sutarimą ir vaikui pasielgus netinkamai nieko nelaukdami įvardykite, ką jis padarė ne taip, paprašydami jo nurimti ir atsiprašyti.

11. Turi rodyti tinkamą pavyzdį savo sesei / broliui.

Daugelis vyresnėlių jaučia pavydą mažajam šeimos nariui, nes tėvai jam skiria kur kas daugiau dėmesio. Dėl to vyresni vaikai kartais ima blogai elgtis, norėdami atkreipti į save dėmesį. Užuot kritikavę, atkreipkite dėmesį į tinkamą vaiko elgesį.

12. Neverk.

Tokia pastaba niekuo nepadės ir vaiko nenuramins. Jeigu vaikui dėl kažko liūdna ir jis verkia, turite leisti jam suprasti, kad taip jaustis yra absoliučiai normalu. Padėkite vaikui atpažinti, kad jis jaučiasi liūdnas, o ašaros yra vienas iš liūdesio reiškimo būdų. Apkabinkite ir pabūkite su vaiku.

13. Jeigu nesusitvarkysi kambario, sulauksi bausmės.

Visi sakiniai, prasidedantys žodžiu „jeigu“, yra grasinimai, kurių reikėtų vengti. Kuo daugiau jų naudosite, tuo sunkiau bus su vaiku susikalbėti, o namuose tvyros ne pati maloniausia atmosfera. Keiskite tai teiginiais, prasidedančiais žodeliu „kai“. Galite sakyti, „kai susitvarkysi kambarį, galėsi eiti žaisti / žiūrėti televizorių“.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti-300x158

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.