Vaikai/šeima

Dėl plaukimo pamokų – mamyčių nerimas

Simono Dacho progimnazijos 5-7 klasių moksleiviai iki Naujųjų metų vieną pamoką praleis baseine. Nors tokia fizinio lavinimo pamokos alternatyva turėtų džiuginti moksleivius ir jų tėvelius, tačiau dalis jų piktinasi, kad 45 minutės yra per trumpas laikas, skirtas plaukimui ir pasiruošimui.

Juk dar reikia nusirengti, vėliau apsirengti, išsidžiovinti plaukus.

„Kai pradinėje mokykloje vesdavau savo dukrą į baseiną, matydavau, kiek laiko užtrunka vien pasiruošimas. Nusirengimas ir apsirengimas – juokų darbas, bet plaukų džiovinimas mergaitėms trunka nemažai laiko. Nors tuo metu baseine vaikai praleisdavo dvi pamokas, vis tiek suktis buvo sudėtinga. Neužtekdavo kištukinių lizdų džiovintuvams, sudėtinga buvo prieiti ir prie spintelių – vaikai tiesiog trindavosi užpakaliais, – teigė vienos mokinės mama Inga. – Mano mergaitė yra labai sąžininga ir jau galiu numanyti, kad ji darys viską – išbėgs į lauką ir šlapia galva, kad tik nepavėluotų į kitą pamoką.“

Nors mama teigia, kad ji visiškai palaiko tokią mokyklos iniciatyvą, tačiau daug abejonių kelia toks trumpas laikas. Esą būtų kur kas geriau, jei kas antrą savaitę vyktų po dvi plaukimo pamokas. „Tačiau suprantu ir mokyklos poziciją – turbūt taip koreguoti tvarkaraštį pernelyg sudėtinga“, – teigė ji.

Mokyklos direktorė Daiva Marozienė patvirtino, kad kas antrą savaitę skirti dvi pamokas plaukimui galimybės nėra, kadangi tokiu atveju tektų keisti visą mokyklos tvarkaraštį. Tačiau, jeigu sulauks daug nepasitenkinimo, koreguoti jį teks.

„Iki „Klaipėdos“ viešbutyje veikiančio baseino kartais netrunkame nueiti ir penkių minučių. Dera pabrėžti, kad vaikams baseine privaloma dėvėti kepuraites, kurios apsaugo, kad plaukai neperšlaptų. Visi vaikai grįžta į mokyklą tvarkingai aprengti, išdžiovintais plaukais. Susitvarkyti jiems padeda savanoriaujantys studentai, ar plaukai sausi, tikrino mokyklos pavaduotoja“, – teigė direktorė ir pridūrė, jog sulaukiama teigiamos bendruomenės reakcijos dėl šios naujovės.

„Mokykla šią programą sugalvojo vedama geros intencijos. Tačiau teks pagalvoti, ar verta šią programą vykdyti kitais metais“, – situaciją ironizavo ji.

PER MAŽAI? Dalis Simono Dacho progimnazijos 5-7 klasių mokinių tėvų mano, kad viena plaukimo pamoka per savaitę yra pernelyg trumpas laikas, kad mažamečiai spėtų ne tik pasiplaukioti, bet ir nusirengti, apsirengti ir išsidžiovinti plaukus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.