Klaipėda, Vaikai/šeima

Darželio auklėtoja 112 atakuoja skambučiais

Paprastai bendrojo pagalbos centro telefonu 112 skambiname kritiškais atvejais, kai reikia greitosios pagalbos medikų, ugniagesių gelbėtojų arba policijos pareigūnų pagalbos. Jei tikėtume, kad žmonės šiuo numeriu skambina tik tuo metu, kai išties reikia skubios pagalbos, vienos vaikų darželio auklėtojos gyvenimą ko gero būtų galima pavadinti nesibaigiančių nelaimių virtine.

Bendrasis pagalbos centras socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė apie moterį D.G., kuri vien praėjusiais metais skubios pagalbos telefono numerį surinko net 385 kartus.

Tiesa, pagalbos vaikų darželio auklėtoja dirbančiai nuolatinei skambintojai dažniausiai neprireikia.

„Šiais metais vos per du mėnesius ji spėjo paskambinti jau 119 kartų„, – stebėjosi BPC atstovai.

Jie informavo, kad trukdydama centro darbą moteris įvykdo administracinį nusižengimą. Tačiau už pakartotinius pažeidimus skiriamos vis didesnės baudos „pranešėjos“ nestabdo – moteris į jas tiesiog nekreipia dėmesio ir vis tiek nesiliauna skambinėjusi.

„Kai kuriuos žmones baudos veikia nepaaiškinamai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ ironizavo BPC.

Tiesa, yra neaišku, ar bent į dalį iškvietimų yra reaguojama. Jei taip, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse įkyriai skambintojai numatyta atsakomybė – bauda, kuri gali siekti nuo 90 iki 2 tūkst. eurų.

Kodekse aiškinama, kad BPC darbo trukdymas žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia įspėjimą arba naudą nuo 90 iki 200 eurų.

Priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia baudą nuo 200 iki 2 tūkst. eurų.

Tiesa, administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė įkyriems, apie netikrą nelaimę pranešantiems asmenims – ir laisvės atėmimas.

Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie gręsiantį pavojų ar didelę nelaimę, jei dėl to buvo iškviestos pagalbos tarnybos, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

BPC skaičiuoja, kad per parą skubios pagalbos numeriu 112 paskambinama apie 8 tūkst. – 12 tūkst. kartų. Deja, dažniausiai prireikia ne specialiųjų tarnybų, o kiek kitokios pagalbos – tiesiog pasikalbėti. Skambinantieji pradeda įžeidinėti operatorius arba imasi komentuoti įvairius įvykius, politikų elgesį ar pasisakymus.

Pareigūnai taip pat prašo neskambinti numeriu 112, jei asmenys tiesiog nori sužinoti savo telefono SIM kortelės PIN kodą, eismo tvarkaraščius, asmenų arba įmonių adresus, kainas, iškviesti taksi, sužinoti horoskopą, užsisakyti gėlių ar picą.

Jonas VALAITIS

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.