Trečiadienį švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, komentuodama stojimo į aukštąsias ir profesines mokyklas rezultatus, pasidžiaugė, kad mokslo metus pradės daugiau pirmakursių nei pernai. Studentų pagausėjimas jaučiamas ir Klaipėdoje.
Šiemet Lietuvoje naujus mokslo metus pradės 19 162 pirmakursiai. Tai beveik 400 daugiau nei pernai. Didesnė dalis studentų pradės mokytis universitetuose (10 541), likusieji – kolegijose.
Daugiau nei pusė pirmakursių – 11 713 – studijuos valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose.
Domina pedagogika
Komentuodama stojimų rezultatus žurnalistams, ministrė J. Šiugždinienė teigė, kad džiugina augantis susidomėjimas pedagogikos studijomis.
Šiemet pedagogikos bakalauro studijas rinkosi šimtu daugiau stojančiųjų nei pernai. Taip pat daugėja stojančiųjų į profesines pedagogines studijas.
„Tai labai svarbus signalas, kad daugiau brandžių žmonių renkasi mokytojo kelią. Galime tikėtis, kad baigs ir daugiau mums reikalingų prioritetinių sričių mokytojų – matematikos, fizikos, chemijos“, – kalbėjo ministrė.
Vis dėlto ji išreiškė nerimą, kad chemijos, fizikos, matematikos, biologijos, informacinių technologijų pedagoginės studijos sulaukia mažai norinčiųjų studijuoti.
„Šis klausimas lieka labai aštrus ir reikia nuveikti daug darbų, kad čia turėtume didesnį susidomėjimą“, – žurnalistams teigė ministrė.
Vis dėlto apskritai norinčiųjų studijuoti matematiką, informacines technologijas, fizinius mokslus šiek tiek daugėja.
Šiais metais truputį mažiau stojančiųjų rinkosi slaugos ir akušerijos studijų programas bei inžinerines programas.
Daugiausia studentų universitetuose pasirinko socialinius mokslus – 19,48 proc.
Antroje vietoje – informatikos mokslų programos (12,4 proc.), trečioje – sveikatos mokslai (12,06 proc.), ketvirtoje – humanitariniai mokslai (8,65 proc.), penktoje – inžinerijos mokslai (8,6 proc.).
Kolegijose daugiausia studentų rinkosi verslo ir viešosios vadybos studijų programas (28,21 proc.).
Antroji pagal dydį grupė – sveikatos mokslų programos (19,58 proc.), trečioji – inžinerijos mokslai (14,67 proc.).
Vidutinis stojančiųjų į universitetus konkursinis balas – 7,56, stojančiųjų į kolegijas – 5,95.
Universitete – stabili situacija
Klaipėdos universitetas (KU) anksčiau skelbė, kad naujus akademinius metus čia pradės apie 1 000 studentų – bakalaurų, magistrų, užsienio šalių piliečių bei žmonių, pasirinkusių profesines, sutrumpintas ar papildomas studijas.
Kvietimai studijuoti buvo išsiųsti ir daugiau nei 100 Ukrainos piliečių.
KU pirmakursių bakalaurų grupės suformuotos 20 studijų programų, magistrų – 30 programų bei vienoje profesinių studijų programoje.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikiamais duomenimis, šiemet Klaipėdos universitetas pasirašė 271 naują studijų sutartį, dauguma jų – valstybės finansuojamose vietose.
KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vyresnioji specialistė Gabrielė Razia teigė, kad daugiausiai sutarčių šiemet sudaryta į biologijos ir jūros biotechnologijos, informatikos, psichologijos, radiologijos, slaugos, vaikystės pedagogikos studijų bakalauro programas.
Į magistro studijas priimti 234 studentai. Panašus sutarčių skaičius tuo pačiu metu buvo ir prieš metus.
Daugiausiai sutarčių šiemet sudaryta į edukologijos, konsultavimo psichologijos, sveikatos priežiūros vadybos, slaugos studijų magistrantūros programas.
Kol kas dar nėra sutrumpintų ir papildomųjų studijų rezultatų – jie turėti paaiškėti šią savaitę.
Dėl nesurinkto studentų skaičiaus KU šiemet nesukomplektuotos chemijos, statybos, elektros inžinerijos studijų programų grupės, bet džiaugiamasi po metų pertraukos atgimusiomis žurnalistikos, hidrologijos ir okeanografijos studijomis.
IŠLIEKA. Slaugos studijų programą šiemet rinkosi kiek mažiau pirmakursių, bet ji išlieka populiari. KVK nuotr.
Kolegijos džiaugiasi
Klaipėdos valstybinę kolegiją (KVK) pasirinko gausus būrys pirmakursių – daugiau nei 900. Tai šiek tiek daugiau negu pernai.
„Didžiuojamės, kad išlaikome jaunų žmonių ir jų tėvų pasitikėjimą mūsų aukštąja mokykla, norinčiųjų studijuoti skaičius išlieka stabilus.
Pagal LAMA BPO duomenis, esame daugiausiai pirmakursių į bakalauro studijas sulaukusi aukštoji mokykla Klaipėdoje.
Visa tai tik darsyk įrodo, kad suteikiame kokybiškas, aukščiausius standartus atitinkančias studijas.
Labai džiaugiuosi, kad rudenį į studijas naujai atėję ir į jas sugrįžę studentai turės galimybę naudotis renovuotomis ir moderniausia įranga aprūpintomis laboratorijomis“, – priėmimo rezultatus įvertino Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.
Populiariausi šių metų priėmime buvo ugdymo mokslai.
Ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką pasirinko 115 būsimųjų studentų, pradinio ugdymo pedagogiką studijuos per 30 būsimųjų pirmakursių.
Iš Technologijų fakulteto siūlomų studijų programų pirmakursiai dažniausiai rinkosi elektros ir automatikos inžineriją, statybos inžineriją bei automobilių transporto inžineriją.
Tarp Sveikatos mokslų fakulteto studijų programų pirmavo bendrosios praktikos slauga, kineziterapija, socialinis darbas ir grožio terapija.
Verslo fakultete būsimieji studentai dažniausiai rinkosi logistikos vadybą, įstaigų ir įmonių administravimą bei buhalterinę apskaitą.
Studijoms Klaipėdos valstybinę kolegiją daugiausiai rinkosi Klaipėdos mieste ir rajone gyvenantys jaunuoliai.
Daug studentų sulaukta iš Kretingos, Šilutės, Plungės, Mažeikių, Telšių, Šilalės ir Skuodo rajonų. Socialinių mokslų kolegija (SMK) prieš keletą dienų paskelbė, kad studijų sutartis pasirašė 25 proc. daugiau būsimų studentų, nei tuo pačiu metu praėjusiais metais. LAMA BPO duomenimis, trijuose miestuose veikianti SMK pasirašė sutartis su 1 181 pirmakursiu. Stojantieji renkasi prieš kelerius metus SMK akredituotą dizaino studijų programą, paklausios videokūrybos studijos. Populiarėja bendrosios praktikos slaugos programa, dėmesio susilaukia verslo krypties programos (tarptautinio verslo, transporto ir logistikos verslo, tarptautinės prekybos ir muitinės logistikos, tarptautinio verslo ir komunikacijos).
Virginija Kesminė, VE, virginija@ve.lt
Palikti komentarą