Vaikai/šeima

Ar tikrai praeitis lieka praeityje?

Mes žinome, kad iš protėvių paveldime išorės bruožus ir genetines charakteristikas, kartais – materialius turtus. Tačiau daugelis net nenutuokiame apie ryšį tarp to, kaip gyvename, ir to, kaip gyveno mūsų protėviai.

Gimusio žmogaus negalima prilyginti švariam popieriaus lapui. Jau motinos įsčiose mes tampame šeimos sistemos dalimi, paveldime per kartas einančią atmintį, kuri mūsų pradėjimo akimirką įrašoma į mūsų ląsteles.

Su protėviais mus sieja ne tik genai. Tolima ir artima šeimos praeitis veikia mūsų likimą, rašo mums scenarijus, apie kuriuos nė neįtariame.

Žvelgdama per giminės istorijos prizmę, psichogenealogija atskleidžia slaptą mūsų gyvenimo įvykių prasmę.

Dėsningumai

Mūsų pasaulėjauta, laimėjimai ir kryčiai, profesijos ir partnerio pasirinkimas ir netgi amžius, kai nusprendžiame kurti šeimą, gali būti nulemti įvykių, kurie nutiko šeimoje dar prieš kelias kartas iki mūsų gimimo.

Tokį atradimą padarė pasaulinio garso psichoterapeutė, Nicos (Prancūzija) universiteto klinikinės psichologijos profesorė Ana Anselina Šutcenberger (Anne Ancelin Schutzenberger).

Savo knygoje „Protėvių sindromas“ ji aprašė darbo su šeimos palikimu metodą, pavadintą psichogenealogija.

Praėjusio šimtmečio 8-ąjį dešimtmetį, dirbant su onkologiniais ligoniais, A. Šutcenberger kilo mintis, kad kai kuriems iš jų ši liga prasidėjo tame pačiame amžiuje, kuriame kas nors iš jų giminaičių praeityje mirė nuo vėžio arba žuvo per nelaimingą atsitikimą. Ji pabandė išsiaiškinti, ar tai tikrai dėsninga, ir ėmė sudarinėti genosociogramas.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.