Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Alkoholio propagandos vaikams draudimas įsigalios tik nuo lapkričio

Į kilusią diskusiją dėl „Žaislų planetoje“ parduoto, alaus ir alkoholinių gėrimų butelių „prifarširuoto“ žaislinio šaldytuvo, sureagavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

„Vakarų ekspresui“ atsiųstame minėto departamento komentare pažymima, kad draudimas gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą įsigalios nuo šių metų lapkričio 1 d.

„Įsigaliojus minėtam draudimui ūkio subjektai turės užtikrinti, kad prekyboje nebūtų prekių, skirtų vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ar jų tarą. Todėl džiugu girdėti, kad įmonės yra socialiai atsakingos ir dar iki draudimo įsigaliojimo iš apyvartos išima prekes, kurios galimai formuoja palankų vaikų požiūrį į alkoholį ar jo vartojimą„, – rašoma Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento komentare.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad Klaipėdos „Akropolyje“ esančioje parduotuvėje „Žaislų planeta“ klaipėdiečiai dukrai nupirkę gimtadienio dovaną – žaislinį virtuvinių baldų komplektą – buvo šokiruoti, kai atidarius šaldytuvo dureles pamatė jo turinį – lipdukuose vaizduojami ne tik maisto produktai, bet pilna ir alkoholinių gėrimų, alaus butelių.

„Negi tikrai tokia alkoholio propaganda mūsų šalyje toleruojama ir gali lengvai pasiekti net pačius mažiausius?“ – stebėjosi klaipėdiečiai.

Pardavėjai aiškino, kad šaldytuvo turinys jiems taip pat buvęs siurprizas.

„Šiuo metu visose parduotuvėse, kuriose buvo prekiaujama šiuo žaislu stabdoma jo prekyba iki kol bus pakeistas vizualinis turinys į tinkamą vaikams“, – situaciją komentavo UAB „Kotryna“, kuriai ir priklauso parduotuvės „Žaislų planeta“, pardavimų ir rinkodaros vadybininkė Simona Kšenavičiūtė.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.