Mokytojai ne visada pasako savo mokinių tėvams viską, ką norėtų. Kartais tam neturi galimybės, kartais bijo tėvų reakcijos arba tiesiog yra labai mandagūs. Vis dėlto esama šio to, ką reiktų pasakyti. Čia – keletas dalykų, kuriuos daugelis mokytojų norėtų priminti savo mokinių tėvams ar globėjams.
Išsilavinimas prasideda namie
Tėvų, o ne mokytojų užduotis išmokyti vaikus sakyti „prašau“, „ačiū“ ir „atsiprašau“. Vaikai turi to išmokti iš tėvų, mokytojai gali tik padėti šiuos jau turimus įpročius sustiprinti.
Skatinkite vaikus skaityti. Duokite jiems knygų, kurios jiems patinka, skaitykite kartu, kalbėkite apie vaikų mėgstamas knygas, o dar nemokantiems galite skaityti garsiai. Jei vaikai išmoks gerai skaityti ir mėgausis tuo, mokytojų darbas bus daug lengvesnis.
Svarbu turėti išmaniojo telefono naudojimo taisykles. Suprantama, kad tėvai nori turėti galimybę susisiekti su savo vaikais bet kuriuo dienos metu. Vis dėlto turėtumėte išmokyti savo vaikus atsakingai ir inteligentiškai naudotis mobiliosiomis technologijomis ir ypač tai, jog negalima jų naudoti visur ir visada, pavyzdžiui, per pamokas.
Pažinkite savo vaiką
Nė vienas vaikas nėra tobulas. Kartais tėvai mano, kad būti mokykloje dirbti su jų vaikais yra vienas malonumas. Jie pamiršta, jog būdami be tėvų vaikai dažnai rodo kitą savo asmenybės pusę, ir ji gali būti nepanaši į „mažytį angelėlį“.
Vaikai ne visada tėvams sako tiesą apie tai, kas vyksta mokykloje. Kaip ir daugelis suaugsiųjų, vaikai kartais mėgina išsisukti iš nepatogių situacijų. Tai nereiškia, kad visi vaikai yra patologiški melagiai, tačiau jų sąžinės vis dar auga ir formuojasi, tad, ypač būdami jaunesni, jie gali nesuprasti tiesos sakymo svarbos. Jei vaikų pasakojami įvykiai nedera su tuo, ką sako mokytojai, neskubėkite iš karto stoti ginti savo vaikų.
Pasitikėkite, bet patikrinkite. Jei vaikas sako, kad padarė namų darbus, patikrinti, ar tai tikrai tiesa, nėra bloga mintis. Net jei jis sako tiesą, tai, jog jūs paprašėte leisti užmesti akį, parodys vaikui, kad tai svarbu.
Vaikai kartais būna stebėtinai ir nemaloniai atviri. Kai kurie tėvai nevengia aptarti privačių šeimos gyvenimo detalių prie savo vaikų, galvodami, kad vaikai nesupranta arba nekreipia dėmesio. Neapsigaukite! Jei kalbate apie apie šeimos nesutarimus ar skolas, vaikas gali visa tai papasakoti mokykloje.
Gerbkite mokytojus
Norint, kad vaikas pasiektų gerą išsilavinimą, reikia bendradarbiauti tėvams ir mokytojams. Nežvelkite į mokytojus kaip į nenaudėlius, jei nesutampa jūsų požiūriai – gali būti, kad jie mato kai kuriuos jūsų vaiko trūkumus ir gali padėti jums užauginti geresnę ir visapusiškesnę asmenybę.
Nedaugelis mokytojų pasirinko profesiją dėl pinigų – daugumai tai yra pašaukimas. Niekas netampa turtingas būdamas mokytoju. Geri mokytojai dažnai tampa pavyzdžiais, kuriais vėliau seka jų mokiniai. Būkite dėkingi ir įvertinkite jų pastangas.
Mokytojai turi daug atsakomybių. Jie kasdien turi vaidinti daug vaidmenų – tėvo, motinos, psichologo, draugo, patarėjo, įkvepiančio pamokslininko ir kritiško žinių perdavėjo. Be to, jie nuolat turi kreipti dėmesį į daugybę jų darbe esančių smulkmenų, vingrybių, problemų ir sunkumų – pasirūpinti vaikais, turinčiais mokymosi sutrikimų, spręsti su patyčiomis ir blogu elgesiu (kartais išmokstamu namie) ir, retais atvejais, net kvaišalų vartojimu susijusias problemas.
Kai kurie tėvai mėgsta duoti mokytojams patarimų, kaip pagerinti jų vedamas pamokas. Nors kartais gali būti gerų priežasčių prieštarauti vieniems ar kitiems mokymo proceso aspektams, reikėtų nenuvertinti pedagogų turimų profesinių žinių ir patirties.
Mokymosi tikslas nėra tik geri pažymiai
Mokyklos tikslas nėra parengti vaikus baigiamiesiems egzaminams. Vaikų mokymas tiek namuose, tiek mokykloje visų pirma turi padėti jiems įgyti išsilavinimą, tapti visavertiškais, savarankiškais ir mąstančiais žmonėmis, atsakingais piliečiais, pasiruošusiais ne tik įgyti profesiją ir rasti materialinį užtikrintumą suteikiantį darbą, tačiau suvokiantį ir bendražmogiškų bei dvasinių vertybių svarbą. Geri pažymiai yra tik vienas iš sėkmingo mokymosi ženklų. Mokytojų akyse gerąja prasme išsiskiria ne tik tie mokinai, kurie gauna gerus įvertinimus, tačiau ir tie, kurie yra atsakingi, laimingi ir geraširdžiai. Tai daug pasako tiek apie jūsų vaikus, tiek apie jūsų namų aplinką, kur jie užaugo.
Parengta pagal Aleteia.org
Palikti komentarą