Nėra nieko mieliau nei Jūsų kūdikio pirmasis dantukas. Tačiau su pirmaisiais dantukais daugelio mamų atmintyje išlieka ir pirmieji vaikučio negalavimai, verkimai, seilėtekis ir kiti nemalonūs pojūčiai Jūsų mažyliui. Todėl siūlome išbandyti šiuos dantenų skausmo malšinimo būdus:
1) Ieškokite savo mažylio svajonių kramtuko.
Tokio amžiaus kūdikiai labai nori nuolatos kramtyti ne tik specialius kramtukus, bet ir žaisliukus, kurie yra tinkami sąlyčiui su seilėmis ir burnos gleivine. Nenustebkite, jei Jūsų atžala „užtruks“ kol išsirinks savo mėgstamiausią. Net ir tokio amžiaus vaikai jau gali turėti savo skonį ir mėgstamus žaislus.
Aksesuarai vaikams ir visai šeimai. Silikoniniai kramtukai, lankeliai, juostos, karoliai, apyrankės, raktų pakabukai, varlytės, čiulptuko laikikliai, auskarai …
Šponkė accessories
Babyandsmile
Spalvingi ir originalūs Little Chew aksesuarai yra skirti nešioti mamytėms maitinimo metu ar tiesiog laikant vaiką ant rankų. Jie taip pat praverčia norint pasikasyti dygstančius dantukus.
Little Chew
Šis unikalus kramtukas „toks švelnus kaip šilkas“. Jis tikrai padės nuraminti tą besikalančių pirmųjų dantukų žvėriuką- išsiskiriantys syvai nuskausmina dantenas, o mechaninis jų lytėjimas pagreitina dantuko prasikalimą.
Zemuogiupievele.lt
2) Paspaudimų galia.
Laikydamiesi higienos dantenų skausmą laikinai galite padėti sumažinti elementariais švelniais piršto paspaudimais dantuko dygimo vietoje, dantenų masažu. Taip elgtis negalima tik kai jau dantukas pradeda matytis.
3) Maitinti krūtimi…ar ne?
Tyrimai nustatė, kad dantukų dygimo laikotarpiu kūdikiai reikalauja dažnesnio žindymo nei įprastai. Tačiau turėkite omenyje, kad kai kurie kūdikiai pradeda tai daryti labai skaudžiai, mamos patiria pirmuosius įkandimus ar net krūties spenelio sužalojimus. Tokiu atveju rekomenduojame tinkamai prižiūrėti sužeistą vietą, o jei Jūsų kūdikis yra vyresnis nei 6 mėnesių, jam jau galite pasiūlyti pirmuosius šaukštus daržovių tyrės ar, nutraukus pienuką, laikinai duoti atsigerti iš puodelio. Speneliui sugijus, dauguma vėl grįžta prie natūralaus maitinimo.
4) Sausainių kramtymas.
Jei Jūsų kūdikis yra vyresnis nei 6 mėnesių ir jau ragauja maistą, jam galite duoti „kramtyti“ pirmuosius vaikiškus sausainius. Prieš duodami šį skanėstą įsitikinkite, kad jis yra tinkamos sudėties ir niekada valgančio mažylio nepalikite vieno.
5) Migdukas – kramtukas.
Sudrėkinkite švarią medžiaginę skiautę ramunėlių arbatoje arba šaltame vandenyje ir duokite kramtyti savo kūdikiui. Nepamirškite laikytis elementarios higienos.
6) Šaldyto agurko juostelės.
Jei mažylis jau ragauja naujus maisto produktus, Jūs galite užšaldyti šaldiklyje agurko, banano ar kito vaisiaus/daržovės skilteles ir duoti mažyliui kramtyti. Naudodami specialų maisto tinklelį sumažinsite užspringimo tikimybę.
7) Pipirmėčių dantenų tepalas.
Sumaišykite du šaukštus kokosų aliejaus ir du lašus pipirmėčių eterinio aliejaus ir šiuo tepalu patepkite mažylio dantenas. Jei eksperimentuoti bijote, tuomet rekomenduojame Dentinox tepalą /dentakid vitaminus.
8) Ledo kubeliai iš mamos pieno.
Ledas puikiai malšina patempimų ir sąnarių skausmą, padeda nuraminti ir dantenų sukeliamus nemalonius pojūčius. Užšaldykite savo pieną į mažus kubelius ir skaudamą dantenų vietą patrinkite. Kubelio niekada nepalikite mažylio burnoje ir neduokite savarankiškai jį graužti.
9) Vanilės lazdelė.
Vanilė yra viena iš natūralių priemonių nerimui ir skausmui malšinti, be to mažyliui gali patikti šis neatrastas skonis.
10) Vaikiškas šaukštas.
Atvėsintas vaikiškas šaukštas – puiki priemonė numalšinti skausmą ir vienas iš naujų potyrių Jūsų kūdikiui. Šaukštą atvėsinkite po šaltu vandeniu, bet jokiu būdų nešaldykite šaldiklyje, nes metalas gali prilipti ir pažeisti dantenas. Mažyliai ypač mėgsta nekasdieniškus ir dekoruotus šaukštelius.
Jei turite daugiau naudingų patarimų kaip numalšinti dantukų dygimo skausmą – maloniai kviečiame pasidalinti komentaruose.
Pateikiame rekomenduojamus vaikų odontologus:
Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.
Palikti komentarą