Artėja pavasaris: dienos ilgėja, oras tampa šiltesnis, dažniau pasirodo saulė. Todėl daugiau laiko su savo vaiku leidžiate lauke. Kad visa šeima galėtų smagiai dūkti, šį kartą patarsime ne tik į ką atkreipti dėmesį, renkantis vieną iš smagiausių transporto priemonių – paspirtuką, bet ir rekomenduosime Jums, mieli tėveliai, įsigyti šią transporto priemonę. Vaikams nieko nėra smagiau, nei kartu su tėvais sportuoti ar užsiimti kokia nors bendra veikla. Šį kartą kviečiame visą šeimą šokti ant paspirtukų ir keliauti miesto ar parko takeliais.
Į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis paspirtuką vaikui ar sau:
1) Ūgį, svorį ir net batų dydį. Paspirtukai pagal svorio kategoriją yra skirstomi į skirtus vaikams, vaikams ir suaugusiems iki 100kg, 114kg ir 136kg. Rekomenduojame pirkti paspirtuką ne tik Jūsų ar vaiko svorį atitinkantį, bet ir įvertinus savo fizines galimybes. O jei iki kitos kategorijos paspirtuko trūksta tik 10 kg – pirkite didesnio svorio kategorijos paspirtuką. Paspirtuko vairas turi būti Jūsų juosmens aukštyje ar net truputį žemiau, abi kojos laisvai turi tilpti ant pagrindo.
2) Įvertinkite atstumą, kurį per dieną Jūs ar Jūsų vaikas ketiname nukeliauti šia transporto priemone. Jei ketinate dažnai važinėtis ir įveiksite net iki kelių kilometrų, rekomenduojame rinktis paspirtukus su 175 mm ratais ir ABEC 5 guoliais. Tokias savybes turintis paspirtukas puikiai tinka važiuoti mieste. Jei ketinate įveikti dar ilgesnius atstumus, tuomet rekomenduojame rinktis 200 mm ratais ir ABEC 5 guoliais. Jeigu jums reikės važinėtis nelabai lygiais keliais (pvz., šaligatviais ar senamiesčio gatvelėmis), patartina pirkti paspirtuką su priekine arba užpakaline suspensija.
3) Dažniausiai paspirtukai būna su dviem ratais. Tačiau yra modelių su trimis ar net keturiais ratais. Paprasčiausiai valdomi yra dviračiai. Vaikai iki 5 metų daug mieliau važinėja su triračiais paspirtukais.
4) Įvertinkite bendrą paspirtuko svorį. Tikrai dažnai nutinka (ypač važiuojant pirmą kartą), kad vaikams kelis kartus išbandžius, tenka likusį kelią paspirtuką tiesiog nešti. Tuomet ir tampa aktualus paspirtuko svoris ir tai, kaip jis susilanksto.
5) Paspirtukas turi būti mielas ir gražus. Jūs galite išrinkti paspirtukus pagal visus techninius kriterijus, bet spalvą ar piešinėlius ant paspirtuko vis tik leiskite išsirinkti būsimajam jo savininkui.
6) Atkreipkite dėmesį į priedus prie paspirtuko. Kai kurie paspirtukai turi reguliuojamą nešimo diržą. Nepamirškite, kad vaikai, naudodamiesi šia transporto priemone, būtinai turi dėvėti šalmą, rankų ir kojų apsaugas. O ypač svarbu, kad vaikas nuo mažų dienų įprastų jomis naudotis ir suprastų apsaugų svarbą.
Paspirtukas dažnai yra idealus pasirinkimas vaiko dovanai, kuri suteiks daugybę smagių akimirkų ne tik lauke, bet ir namuose. Tokia dovana skatina vaikus daugiau judėti, sportuoti ir praleisti mažiau laiko prie televizoriaus ar kompiuterinių žaidimų. Paspirtukai yra kompaktiško dydžio, juos patogu laikyti namuose, o prireikus – puikiai telpa bet kokiame automobilyje. Pigesni nei dviratukai, ar triratukai, todėl patiks ir taupantiems tėveliams.
Išmokęs važiuoti paspirtuku, vaikas žymiai lengviau ir greičiau išmoks balansuoti ir važiuodamas dviračiu.
Rekomenduojame pačius populiariausius paspirtukų modelius Lietuvoje :
1) Hudora Big Wheel Flex 205 (www.kaipdviratukas.lt)
Naujausias Hudora modelis skirtas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Itin patogų važiavimą užtikrina priekinis ir galinis amortizatoriai, tai ypač aktualu važinėjant dažnai ne labai lygia danga Lietuvoje. Kompaktiškas ir lengvai sulankstomas net ir vaikams dėl savo paprastos technologijos. Tvirtas, stilingo dizaino, sportiškas paspirtukas nepakeičiama judėjimo priemonė aktyviam laisvalaikiui mieste.
Techniniai duomenys: aukštos kokybės aliuminio sportinis paspirtukas; patentuotas priekinis ir galinis amortizatorius; patentuota sulankstymo sistema „ONE STEP EASY“ ; labai elastingi stabdžiai iš mangano plieno; reguliuojamo aukščio BMX vairas nuo 83 iki 98,5 cm; atraminė kojelė; priekinis ir galinis ratai Ø 20,5 cm skersmens; ratai iš PU, 82A; paspirtuko korpusas: 15 x 47 cm; guoliai: ABEC 7, iš chromo; svoris: 6 kg; max. leistinas svoris: 100 kg.
2) Star air 12“ (www.kaipdviratukas.lt)
Vaikiškas paspirtukas skirtas begarsiam, itin „minkštam“ važiavimui nelygia danga (ne tik mieste, bet ir miške, važiuojant pieva ir pan., idealus sprendimas gyvenantiems užmiestyje ar dažnai leidžiantiems laiką kaime). Šis modelis labai patogus dėl galinio ir rankinio stabdžių. Vaikai vertina ne tik patogų važiavimą, bet ir sportišką, stilingą paspirtuko dizainą.
Techniniai duomenys: pripučiamais ratais; skirta vaikams nuo 6 metų ir apie 125 cm ūgio; labai stabilus plieninis rėmas su specialios technologijos smūgiams atspariu lakavimu; praktiški ratų stabdžiai priekyje ir gale; ratų priekinės ir galinės purvo apsaugos + priekinis reflektorius; didelis korpusas 11 cm aukštyje su slydimui atsparia saugia danga; aukštos kokybės ratlankiai su stipinais ir pripučiamos padangos komfortiškam važiavimui; 12″ (30,5 cm) pripučiamos padangos; paspirtuko korpusas: apie 12 x 34 cm; išmatavimai 116 x 82 cm (ilgis/aukštis); svoris 7 kg; vairo aukštis: nuo 76 iki 82 cm; max.leistinas svoris: 60 kg.
3) Mini Micro 3/1 paspirtukas su sėdyne. Nuo 1 iki 5 metų (www.spirkis.lt)
Mini Micro 3 viename paspirtukas – įvertintas mūsų mažylių. Mažiesiems daugiau nebereikia pavydėti savo vyresniems broliams ir seserims Mini Micro paspirtukų. Šis puikus „trys viename“ dizainas , tvirta sėdynė, kuri fiksuojama mini micro paspirtuke, suteikia galimybę mažiesiems jaustis stabiliai ir užtikrintai spirtis kambaryje ar kieme. Sėdynės aukštis reguliuojamas, – vaikui augant, parenkama optilmali jos padėtis.
„Trys viename“ stadijos: mini micro su sėdyne; mini micro su ‚O‘ formos vairalazde (mažas paspirtukas); mini micro su ‚T‘ formos vairalazde (klasikinis paspirtukas).
Sėdynė lengvai pritvirtinama prie tvirtos, plastikinės ‚O‘ formos vairalazdės, tada įstatoma į Mini Micro triratį pagrindą. Kai jūsų vaikas paauga ir stabiliau stovi, sėdynę galima nuimti ir sukurti „Mano Pirmąjį“ Mini Micro paspirtuką. Vėliau plastikinė ‚O‘ formos vairalazdė tiesog pakeičiama į tradicinę Mini Micro ,T‘ formos vairalazdę.
4) Maxi Micro paspirtukas vaikams nuo 5 iki 12 metų (www.spirkis.lt)
Maxi micro paspirtukas – tai sekanti pakopa vaikams, mėgstantiems mini micro, tačiau jau per dideliems pastarajam. T formos rankena yra reguliuojamo aukščio, patogi vairuoti. Išskirtinis dizainas ne tik puikiai atrodo, bet ir jo unikali korėta struktūra užtikrina sukimo kontrolę. Žemas pagrindas, pagamintas iš itin stipraus stiklo pluošto, užtikrina stabilumą, net kai paspirtukas maksimaliai pakrautas. Dvigubi užpakaliniai ratukai suteikia dar daugiau saugumo. Aukštos kokybės stabdys su plieno linge viduje nekaista stabdant.
5) Paspirtukas Space Scooter LM580 Messi. (e-vaikas.lt)
Techniniai duomenys: super tyli pavara su dvigubomis galimybėmis (paspirtukas ir Spase Scooter™); pneumatinis stabdymo įrenginys; sulankstomas; greito sulankstimo svirtis; dviguba apsauga; maksimalus svoris: ± 90 kg; sertifikatai: CE-EN71/ASTM-F963; medžiaga: Plienas/Aliuminis; ratai: 2 x 8 colių PU ratai; svoris: 8 kg.
Amžiui: +8 metai!
6) Elektrinis paspirtukas Razor E90 (e-vaikas.lt)
Razor paspirtukai sulaukė fenomenalaus pasisekimo visame pasaulyje. Nuo didmiesčių gyventojų iki įvairaus amžiaus vaikų, nuo įžymybių net iki verslininkų – Razor paspirtukai buvo visų labiausiai trokštami, apkalbami, geriausiai parduodami ir laimintys įvairius apdovanojimus. Razor vardas įkūnija laisvės ir pramogos dvasią.
Techniniai duomenys: tai unikalus, aukštos klasės paspirtukas, kurį galima naudoti kaip paprastą paspirtuką ir kaip elektropaspirtuką; puikus pagalbininkas smagiai įveikti ilgus atstumus; tinka vaikams nuo 8 metų amžiaus; maksimali apkrova: iki 50 kg; maksimalus paspirtuko greitis yra 14km/val; pilnai pasikrauna per 6 valandas; iki 50min nepertraukiamo važiavimo; variklis 100W; kompaktiškas, susilanksto.
Paspirtukų techniniai terminai, kuriuos naudinga žinoti prieš perkant šią transporto priemonę:
1) Ratų kietumas, skersmuo. Ratų kietumas žymimas „A“ raide ir skaičiumi. Pvz., 75A yra minkšti ratai. Šio tipo ratukai bus patogesni ir geriau sukibs su keliu, bet yra linkę greičiau nusidėvėti. 85A ratas yra šiek tiek kietesnis – lėčiau dėvisi ir mažiau sukimba su žeme. Kuo didesnis rato skersmuo, tuo patogiau važiuoti paspirtuku. Taigi, paspirtukas su 200 mm ratais bus greitesnis ir patogesnis negu su 100 mm ratais.
2) ABEC – guolių reitingavimo sistema. Kuo nurodytas ABEC žemesnis, tuo lėtesnis guolių sukimasis. Rekomenduojama rinktis paspirtuką su ABEC ne mažiau kaip 5. Tokie paspirtukai tiek vaikams, tiek suaugusiems bus patogesni ir geriau važiuos. Guoliai su ABEC 7 leis jums važiuoti dar lengviau ir pareikalaus mažiau atsispyrimų.
3) Suspensija. Dalis paspirtukų turi aktyvią suspensiją paspirtuko priekyje ir užpakalyje. Ji leidžia efektyviau sugerti smūgius ir taip kompensuoti kelio nelygumus. Tačiau toks paspirtukas mažiau reaguos į spyrius, teks daugiau judėti, norint greičiau įsibėgėti. Mūsų rekomenduojamas kompromisas – priekinė suspensija, kuri ne tik saugo rankas nuo kratymų, bet ir yra vibracijos slopintuvas ant pagrindo bei užpakalinio rato.
4) Paspirtuko pagrindas. Lietuvos rinkoje parduodamuose modeliuose didžioji dalis paspirtukų turi rėmą, kuris pagamintas iš aliuminio. Aliuminis naudojamas dėl šių priežasčių: mažo paspirtuko svorio, turi geras antikorozines savybes, ganėtinai ilgaamžis, suteikia patogumo.
Taip pat skaitykite:
KODĖL PIRMASIS DVIRATUKAS TURĖTŲ BŪTI BALANSINIS? BALANSINIŲ DVIRATUKŲ PRIVALUMAI.
ELEKTROMOBILIAI VAIKAMS. KAIP IŠSIRINKTI?
Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.
Palikti komentarą