Rugsėjo 1-ąją, naujųjų mokslo metų dieną, pradedama ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro (PLŽMMC) parengta Šviečiamoji gyvulininkystės programa, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Nuo š. m. rugsėjo 1 iki 25 d. skelbiamas kvietimas ugdymo įstaigoms teikti paraiškas dalyvauti šioje programoje.
Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.
Programa skirtaikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams (I modulis), pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviams (II modulis), pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams (III modulis).
Paraiškas dalyvauti programoje gali teikti įstaigos, įgyvendinančios šias ugdymo programas: ikimokyklinio ir priešmokyklinio (iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių); pradinio (1-4 klasių) (iš visos šalies); pagrindinio (5-8 klasių) (iš visos šalies).
Paraiškos formaskelbiama ŽŪM ir PLŽMMC interneto svetainėse (www.zum.lt ir www.zmmc.lt). Paraiškos teikiamosnuo š. m. rugsėjo 1 iki 25 d. elektroniniu paštu info@zmmc.lt arba paštu adresu: Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras, Universiteto g. 8A, Akademija, 53341 Kauno r.
Pasibaigus paraiškų priėmimui bus atrinktos įstaigos, tinkamos dalyvauti Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje (100 įstaigų: 20 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo (po 4 iš nurodytų didžiųjų miestų), 40 pradinio ir 40 pagrindinio ugdymo (po 4 iš apskrities: 2 iš miesto ir 2 iš kaimo, skirtingų apskričių paraiškos nekonkuruoja tarpusavyje)).
Atrinktos įstaigos bus aprūpintos (organizatorių lėšomis) mokomąja medžiaga ir priemonėmis, skirtomis vaikus ir jaunimą šviesti apie gyvulininkystę. Ugdymo įstaigos, pasinaudodamos gauta medžiaga ir priemonėmis, turės savarankiškai organizuoti vaikų ir jaunimo švietimo užsiėmimus (pamokėles, konkursus, viešinimą ir kt.). Taip pat atrinktųjų įstaigų auklėtiniams bus organizuota gyva pažintis su gyvulininkyste – išvykos į ūkininkų ūkius, mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai (eksperimentiniai ūkiai, laboratorijos, Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centras ir kt.) arba gyvulėlių parodėlės pačioje ugdymo įstaigoje.
Šviečiamoji veikla vyks iki 2015/2016 mokslo metų pabaigos. Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje privalės pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame vaikų bei jaunimo konkurse.
Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt
Palikti komentarą