Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Nesikalbėjimas ir ignoravimas – populiariausios emocinės prievartos formos

Tikriausiai kiekvienam pažįstamas toks emocinės prievartos būdas – ignoravimas, kuriam giminingas ir sąmoningas nesikalbėjimas. Kai kurie psichologai ignoravimą net vadina „dėmesio varikliu“. T. y. kito žmogaus ignoravimas gali padėti kaip manipuliacijų priemonė.

Prisiminkite, kaip būna sunku, kaip tiesiog kvapą gniaužia ir panika apima, kai artimas žmogus pradeda piktai ignoruoti jus. Klasikinė situacija, kai matote, kad draugas prisijungęs prie socialinio tinklo, bet nereaguoja į jūsų pranešimus ir jokiu kitu būdu neparodo, kad atkreipė dėmesį į jūsų žinutes, laiškus ar asmenukes.

Žinoma, gali būti, kad kitas žmogus šiuo metu sėdi virtuvėje ir geria kavą, kad jis paprasčiausiai „neatsijungė“ nuo socialinio tinklo. Tačiau kai kurie netiesioginiai požymiai rodo, kad jis tuo metu maloniai virtualiai bendrauja su kita moterimi. Tada ir prasideda emocinės kančios.

Ignoravimas gali padaryti ir gerą paslaugą. Pavyzdžiui, kai kas nors be perstojo siuntinėja jums bjaurius komentarus, įžeidinėja, pažeidžia asmenines ribas. Tokiais atvejais geriau visai nepradėti aiškintis santykių, o paprasčiausiai ignoruoti negerą žmogų. O dar geriau visai nutraukti bet kokius kontaktus su storžieviu, užblokuoti jį.

Analogiška elgsenos schema tinka ir realiems santykiams, ir telefoniniams pokalbiams.

Ir vis dėlto kas slypi už artimo žmogaus ignoravimo? Kokias asmenines neišspręstas problemas tokiu būdu transliuoja partneris?

Tokiu atveju turi būti gaila paties ignoruotojo. Sutikite, kad laimingas, gyvenimu patenkintas žmogus neims bjauriai tyčiotis iš savo artimojo. Nekankins jo ignoruodamas ir dar stebėdamas iš padilbų jo reakcijos. Arba specialiai neprovokuos partnerio, sukeldamas jam visą šūsnį neigiamų jausmų: gėdą, sutrikimą, įžeidimą, kančią, skausmą, nusiminimą.

Kaip reaguoti, kai būname ignoruojami neteisingai, kaip mums atrodo? Čia reikia apsirūpinti apsauginiais emociniais šarvais. Iš anksto šimtu procentų pasiruošti svetimai niekšybei neįmanoma, bet turėti galvoje tokį santykių vystymosi variantą tikrai nepakenks.

Nepastebėti ignoravimo? Neįmanoma. Geriau „įlįsti“ porai minutėlių į savo skriaudėjo galvą ir įsivaizduoti, kaip jam pačiam dabar negera, jeigu jis taip banaliai, nevykusiai ir žiauriai stengiasi nuvertinti ir pažeminti jus. Palinkėkite jam viso gero ir… išeikite į virtuvę gerti arbatos.

Inforamcijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.