Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

8 požymiai, kad patys pavertėte save auka: tai trukdo tapti laimingam!

Likimo nuskriaustojo jausmas trukdo tapti laimingam. Neigiamų emocijų pripildytame gyvenime nebelieka vietos džiaugsmui ir naujoms galimybėms.

Kai žmogus įsitvirtina aukos būsenoje, jis pyksta, jaučia nuoskaudą, kaltina dėl visų savo bėdų save ir aplinkinius. Tokia būsena kenkia psichikai ir sveikatai. Kokie požymiai rodo, kad pasirinkote kankinio vaidmenį?

Kaip atpažinti aukos būklę

1. Nuolatiniai skundai.

Kai tik pastebite, kad pradėjote nuolat skųstis gyvenimu (savimi, artimaisiais, draugais, valia, orais), atsakykite sau sąžiningai į klausimą: „Ką aš darau, kad situacija pasikeistų?“

Jeigu esate nepatenkinti valdžia, tai pagalvokite, kokios naudos galite išpešti iš susiklosčiusių aplinkybių.

2. Nuoskaudos jausmas.

Kol esate įsižeidę, negalite blaiviai įvertinti situacijos ir įžvelgti jos teigiamų pusių. Pirmiausia būtina išmokti kontroliuoti savo emocijas. Dėl to, kad jums yra sunku, niekas nekaltas.

3. Pretenzijos kitiems.

Prisiminkite, kad niekas neprivalo atitikti jūsų lūkesčių. Be to, keldami pretenzijas kitiems, jūs slepiate savo kaltės jausmą dėl to, kad negalite pasakyti ar padaryti, kaip reikia. Kad išsivaduotumėte nuo kaltės jausmo ir nesmerktumėte kitų, pirmiausia reikia priimti save.

4. Baimė. Nerimas, panika.

Išgyvenant tokias emocijas, neįmanoma kontroliuoti situacijos ir priimti adekvačių sprendimų. Kol esate panikos būsenoje, jūsų sąmonė būna aptemusi. Tada galima pridaryti daug kvailysčių, dėl kurių vėliau teks gailėtis. Neigiamos emocijos niekada nepadės surasti išeities. Teisingas sprendimas ateina ramybės būsenoje.

5. Nepasitikėjimas savimi.

Nepasitikėjimo jausmas įspraudžia mus į griežtus rėmus. Liaukitės lyginti savęs su kitais. Iš kur ištraukėte, esate neverti gyventi geriau?

Prisiminkite savo artimuosius. Tai yra brangiausi žmonės, kurie gali jus palaikyti ir suteikti pagalbą bet kokioje situacijoje. Kad ir kas įvyktų, tie žmonės visada bus šalia.

Yra dar vienas efektyvus būdas, leidžiantis patikrinti save, – bet kokioje sudėtingoje situacijoje įsivaizduokite, kad ant jūsų galvos yra graži, brangakmeniais nusagstyta karūna.

Prisiminkite tą jausmą ir vizualizuokite karūną visada, kai jums būna sunku. Prisiminkite, kad karaliai ir karalienės negali nebūti orūs.

6. Negatyvus požiūris į pasaulį.

Jeigu būsite nuolatinėje įtampos būsenoje, lyg lauktumėte kiekvieną akimirką priešo puolimo, jūs išeikvojate daug energijos tuščiai. Jūs tada griausite, o ne kursite, jūsų resursai greitai išseks, o sveikata pablogės.

Susikoncentruokite į pozityvą, mėgaukitės kiekvienu gyvenimo momentu, dažniau šypsokitės, vaikštinėkite gryname ore, bendraukite su maloniais žmonėmis.Ppasaulis yra daugialypis ir įvairus, jame yra daug įdomių dalykų.

7. Atsikalbinėjimai.

Liaukitės teisintis ir galvoti, kad jums niekas nepavyks. Ieškokite ne savo neveiklumo priežasčių, o būdų pakeisti gyvenimą ir liautis būti auka.

Pagalvokite apie savo baimes, apie tai, kas jus stabdo ir kaip galima įveikti kliūtis. Stenkitės neatidėlioti svarbių klausimų sprendimų, nebijokite rizikuoti. Jūs tikrai pralaimėsite, jeigu nebandysite išspręsti problemos.

8. Bejėgiškumas, neviltis.

Jeigu jūs pradėsite bet kokia proga išsilieti ant artimųjų, tai reikš, kad jus apėmė neviltis. Išeitis yra iš kiekvienos situacijos, tik auka dažniausiai jos nepastebi. Jeigu jums sunku dabar, tai pagalvokite, ar bus jums tas svarbu po kelerių metų.

Jeigu patekote į sudėtingą gyvenimo situaciją, tai pasistenkite suprasti, kodėl su jumis tai įvyko, išmokite savo pamokas ir veikite. Aišku, jūs kaip ir bet koks kita žmogus galite jausti neigiamas emocijas, bet nedarykite to ilgai, užtenką porą valandų pabūti tokioje būsenoje, ir gana.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.