Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

7 svarbūs dalykai, kurių tėvams negalima daryti už savo vaikus

Visi tėvai linki savo vaikams paties geriausio, todėl dažnai yra pasiruošę nuveikti už juos daug darbų. Kad tik jiems būtų paprasčiau mokytis! Tačiau savarankiškumą priimant sprendimus ir atsakomybės jausmą reikia skiepyti nuo vaikystės!

Psichologai įvardijo 7 dalykus, kurių tėvams nereikėtų daryti už savo vaikus mokyklinukus.

1. Nedaryti už vaikus namų darbų

Žinoma, jeigu vaikas patas kreipiasi pagalbos, padėti galima ir reikia – aptarti ir pagalvoti. Bet spręsti uždavinius, taisyti klaidas, piešti albume arba rengti kompiuterinius pristatymus vaikas turi savarankiškai. Iš tiesų kas norės be reikalo dėti pastangas, jeigu mama visada apdraus ir viską pataisys?

2. Nepiršti draugų

Žinoma, tėvams labai apsimoka draugauti šeimomis. Kol suaugę virtuvėje geria arbatą, jų vaikai draugiškai žaidžia kambaryje. Tikra idilė! O jeigu jūsų vaikui neįdomu su tokiais draugais? Arba jie jam tiesiog nepatinka? Leiskite savo vaikams patiems spręsti, su kuo draugauti, o su kuo ne!

3. Neįsiterpti į vaiko konfliktus su kitais vaikais

Pamatę, kad kažkas iš bendraamžių skriaudžia mylimą vaiką, dauguma tėvų stačia galva neria į mūšį! Bet raskite savyje jėgų laiku sustoti. Jūsų vaikas gali pats išspręsti smulkius konfliktus, o jeigu ne – reikia jį to išmokyti.

4. Netvarkyti vaiko kambario už jį

Kiekvienas žmogus turi turėti savo asmeninę erdvę, ir jūsų vaikai – ne išimtis. Be jokių skrupulų įsibrovę į vaiko kambarį ir tvarkydamiesi ten taip, kaip jums atrodo geriausia, ne tik žeminsite vaiką, bet ir skiepysite jam tingėjimą bei abejingumą. Be to, negi jums pačiai patinka atlikti tarnaitės vaidmenį? Niekas nesiginčija, kad susitvarkyti vietoj vaiko daug paprasčiau negu skiepyti jam tvarkos ir švaros poreikį. Bet kuo anksčiau išmokysite jį prižiūrėti savo daiktus, tuo visiems bus geriau!

5. Neatsakyti už vaiką, kai kreipiamasi į jį

„Berniuk, kiek tau metų?“ „Mums jau 12!“

Juokinga? Tačiau kai kurie tėvai taip bijo, kad jų vaikas pasakys ką nors ne taip arba ką nors pamirš, kad netgi yra pasiruošę už jį atsakyti. O iš kur tada atsiras savarankiškumas ir atsakomybė? Be to, psichologai teigia, kad už tokio tėvų elgesio slypi noras visiškai kontroliuoti savo vaiką. Ir kaip ilgai ruošiatės tai daryti?

6. Nesitarti su mokytojais dėl pažymių

Svarbiausias tėvų tikslas auklėjant mokyklinukus – išmokyti jį siekti savo tikslų. Tad leiskite vaikams patiems susitvarkyti su savo blogais pažymiais ir gerinti santykius su mokytojais. Kitaip iš kur atsiras suvokimas, kam iš viso gerai mokytis? Leiskite vaikui užminti ant grėblio ir ištaisyti savo klaidas.

7. Nerinkite už vaiką būrelio

Dauguma mamų ir tėčių, gimus vaikui, tarsi patys grįžta į vaikystę, bandydami realizuoti viską, ko kažkada negavo.

„Visą gyvenimą svajojau tapti balerina. Nuvesiu dukrą į šokių būrelį!“

Pažįstama?

Tačiau taip darydami jūs neleidžiate vaikui rinktis. Argi galima suprasti, kas jam patinka, jeigu viskas nuspręsta iš anksto? Neužkaskite sūnaus ar dukros talento į žemę, kad patenkintumėte savo ambicijas.

Jeigu norite dalyvauti vaiko gyvenime, prisiminkite: kažką daryti reikia KARTU, o ne VIETOJ!

Informacijos šaltinis:

vmarkus.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.