Akių maitinimas
Geras regėjimas nemažai priklauso nuo vaiko mitybos raciono, kadangi teisingam regėjimo sistemos darbui reikia daug vitaminų ir mikroelementų. Pavyzdžiui, vitamino A trūkumas sukelia spalvos pojūčio sutrikimą, vištakumą, ir yra puiki regos blogėjimo profilaktika. Būtinai į vaiko meniu įtraukite:
- moliūgą, morkas, kopūstus, špinatus – juose yra provitamino A (karotino);
- kiaušinio trynius, sviestą, jautienos kepenis – juose yra vitamino A ( retinolio).
Apsauga nuo saulės
Jei anksčiau, pamatę metų amžiaus mažylį su saulės akiniais jūs juokėtės, tai visiškai veltui. Saulės akiniai – tai ne duoklė madai ar stiliui, o akių apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, pirmiausia vaikų akių apsauga. Vaikystėje lęšis priekiniame akies paviršiuje labai švarus, todėl lengvai praleidžia kenksmingus saulės spindulius, o tai įtakoja kataraktos vystymąsi. Taigi reikėtų nešioti saulės akinius vaikui maždaug nuo metų.
Akių mankšta
Užrašykite vaiką į tinklinį, krepšinį ar badmintoną, tai padės ne tik fiziniam vystymuisi, bet ir taps puikia akių mankšta, kadangi vaikas turės nuolat sekti kamuolį skirtingu kampu.
Atstumas nuo įrenginių
Turbūt jūs pamenate, kad turi būti laikomasi atstumo nuo kompiuterio monitoriaus ar televizoriaus ekrano. O jei ne, primename, kad saugus atstumas tarp vaiko ir televizoriaus – ne mažiau 4 m, o kompiuteris turi būti 30 cm atstumu nuo vaikiškų akių. Dar viena svarbi sąlyga: įrenginys turi būti akių lygyje, o ne po lubomis ar ant stalo, kadangi tai gali išprovokuoti regėjimo problemas.
Pavojingi simptomai
Regėjimo pablogėjimą galima pastebėti pačioje pradžioje, jei būsite dėmesingi vaikui. Pavyzdžiui, jei vaikas skundžiasi galvos skausmu, atsisako piešti, skaityti, nori atsisėsti arčiau televizoriaus ir įbeda nosį į knygą, dažnai trina akis arba prisimerkia, žiūrėdamas į ekraną – skubiai pas oftalmologą.
Teisingos knygos
Skaitykite su vaiku įvairias knygas, su skirtingais paveikslėliais – spalvotais ir juodai baltais, su įvairiu šriftu – stambiu ir smulkiu. Tokie bendri skaitymai padeda pastebėti mažylio regėjimo problemas ir laiku kreiptis į specialistą.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą