Labai dažnai žmonės kolekcionuoja ar kaupia įvairias smulkmenas, manydami, jog tai bus vertinga jų vaikams ar anūkams, tačiau realybėje tai tampa tikra našta. Ekspertai atskleidė, kokie dažniausiai kaupiami daiktai yra pervertinti ir vėliau tampa niekam nereikalingi.
1. Senoviniai baldai
Jei saugote kokį nors įmantrų senovinį baldą, kurį jums paliko močiutė, vildamiesi, kad tai bus vertinga ateityje, jūs klystate. Dabar žmonės vis mažiau vertina rankų darbą, o jų kuriamuose interjeruose senoviniai baldai tiesiog neranda vietos.
2. Monetų kolekcijos
Labai dažnai monetos yra parduodamos pigiau, nei buvo įsigytos, todėl klaidinga manyti, kad jos taps vertingesnės praėjus kuriam laikui, nebent jūs perkate tokias monetas, kurių vertė metams bėgant išauga. Šiaip ar taip, dabartinė karta nesidomi tuo, kas sena, o toks dalykas kaip monetų kolekcija jiems tiesiog neatrodo vertingas.
3. Sidabro dirbiniai
Sidabro dirbinių vertė priklauso nuo tuo metu esamos sidabro kainos, todėl saugoti sidabrinių šaukštų rinkinį ar sidabro papuošalus anūkams, tikintis, kad tai atneš jiems turtus, nėra prasminga.
4. Porcelianiniai indai
Šiuolaikinis jaunimas mielai renkasi net ir popierines lėkštes, o formalūs pietūs, kai žmonės serviruodavo maistą porcelianiniuose induose, jau praeityje.
5. Lėlės
Lėlės barbės nebėra tokios vertingos ir išskirtinės kaip prieš 25 metus. Be to, lėlės, su kuriomis jūs žaidėte vaikystėje, jūsų anūkų, tikėtina, nesudomins.
6. Kilimai
Anksčiau raštuoti kilimai buvo kabinami ant sienų ir labai vertinami, tačiau dabar vyraujančiame šviesių spalvų ir geometrinių raštų interjere jie tiesiog nedera.
Patarimai, kaip atsikratyti nereikalingų daiktų, kad jie vėliau netaptų našta jūsų vaikams:
1. Pagalvokite apie daiktų naudojimą. Jeigu jie guli supakuoti ir nenaudojami, jums tikrai jų nereikia.
2. Nustokite pirkti: pagalvėles, paveikslėlius, įvairias smulkmenėles ar puošybos elementus.
3. Reguliariai susitvarkykite. Dažnai žmonės pasilieka daiktus vildamiesi, kad kažkada juos panaudos arba ką nors iš jų padarys. Pagalvokite, kokių daiktų jau nenaudojate kelerius metus, ir paaukokite juos arba išmeskite.
4. Praktiškai įvertinkite vaikų gyvenimo būdą ir pagalvokite, ar tai, ką jiems saugote, bus naudojama ir vertinga jiems.
Nuotrauka: Porcelianiniai puodeliai (© Pixabay.com)
Palikti komentarą