Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

5 būdai, kaip išgydyti vaikystės traumas

Fizinės, seksualinės ir emocinės traumos vaikystėje yra labai dažnos. Nepriklausomai nuo to, ar buvote fiziškai užpultas, iš jūsų tyčiojosi, patyrėte seksualinę prievartą ar jumis nesirūpino suaugusieji, vaikystės traumos skausmas gali kankinti dešimtmečius po pirminių incidentų.

Tyrėjai nustatė, kad vaikystės traumos gali neigiamai paveikti nuolatinius smegenų vystymosi pokyčius ir būti nuolatinis įvairių psichikos problemų, tokių kaip nerimas, depresija, panikos priepuoliai ir PTSD, veiksnys. Trumpai tariant, kūnas, širdis ir protas prisimena seną traumą.

Gėda, skausmas, kaltės jausmas ir neviltis dėl vaikystės traumos tada veikiami viduje kaip depresija, nerimas, mintys apie savižudybę, atsiribojimas ar potrauminis stresas, arba išoriškai kaip kompulsyvumas, piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, agresija ar hiperaktyvumas. Bet kuriuo atveju mąstymo procesai ir elgesys sukelia bandymo pabėgti nuo savęs jausmą.

Kai kurie iš dažniausiai pasitaikančių pagalbos sau mechanizmų, atsirandančių dėl vaikystės traumų, yra mąstymas, pvz., „galiu pasikliauti tik savimi“, „Aš visada turiu būti budrus“ ir „Aš visada turiu kontroliuoti situaciją ir būti piktas.“ Ir nors šie gynybos mechanizmai kurį laiką mums pasitarnauja, kad išgyventume vaikystę, suaugus jie tampa netinkami ir riboja mūsų gyvenimus.

Geros naujienos yra tai, kad daugeliui žmonių sukeltos traumos pasekmės gali būti pašalintos. Net jei jūsų smegenys dėl šerdies pažeidimo veikia šiek tiek kitaip, tai nėra neįveikiama.

Galite sužinoti, kaip įveikti vaikystės traumą ir išgyventi ją, kad patirtumėte didelę savigarbą, mylinčius intymius santykius ir gilų savo gyvenimo prasmės jausmą. Jūsų traumuojantys išgyvenimai neturi jus apibrėžti. Ir net jei žmonės jums liepė „tiesiog tai įveikti“, norint išgyventi vaikystės traumos skausmą, reikės nuoseklių ir nuoširdžių pastangų. Štai kaip įveikti vaikystės traumą, kurią patyrėte.

Štai 5 būdai, kaip išgydyti vaikystės traumą, kad jums nereikėtų ilgiau kentėti.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.