Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

4 taisyklės namų šeimininkėms, kaip išlikti asmenybe dirbant namuose

Kurį laiką pabūti tik namų šeimininke, gali būti visai neblogai. Nereikia„ plėšytis“ į kelias dalis, stengiantis nuveikti visus darbus darbe ir namuose. Deja, tokia padėtis neretai taip užsitęsia, kad paskui išsiveržti iš savo pačių sukurto pasaulio labai sunku. Ir blogiausia, kad to daryti jau visai nesinori. Todėl namų šeimininkėmis tampama ilgam – daugybei metų ar net visam gyvenimui.

Pašaukimas ar priklausomybė?

Nesvarbu, kodėl moteris tapo namų šeimininke. Svarbiausia, kodėl ja lieka ilgam laikui. Psichologijoje yra toks terminas dinaminis stereotipas. Paprasčiau sakant, visiems pažįstamas įprotis. Taigi šis įprotis susiformuoja žmogui labai greitai. Kad jis atsirastų, užtenka 2–4 savaičių. O toliau tai, kas anksčiau atrodė nepriimtina ir svetima, tampa artima ir reikalinga.

Moteris, kuri anksčiau užėmė aktyvią gyvenimo poziciją, tapusi namų šeimininke, visą savo energiją ji nukreips namų priežiūrai. Žmogui gyvybiškai būtina kur nors realizuoti save. Vieni renkasi karjerą, kiti – butelį (taip, taip, tai irgi yra savirealizacijos būdas!), treti – namus.

Namų šeimininkei jos namai tampa saugiu veiklos lauku. Čia galima iki begalybės perstatinėti baldus, valyti dulkėtus kampus, kabinti naujas užuolaidas, skalbti, plauti, valyti, tvarkytis ir tvarkytis. Labai greitai buitis namų šeimininkei tampa gyvenimo tikslu. Ir visi bandymai nukreipti jos dėmesį į ką kita, sukels pasipiktinimą ar atsikalbinėjimus. Juk dar tiek visko reikia padaryti namuose, kaip ji galėtų surasti laiko kam kitam.

Blogiausia, kad namų šeimininkė nuoširdžiai ima laikyti savo pašaukimu darbą namuose ir jos gyventojų labui. Nors iš tikrųjų, kaip teigia kai kurie psichologai ir šeimyninių santykių ekspertai, jos paprasčiausiai tampa priklausomos.

Ką daryti namų šeimininkei, kad namiškiai būtų laimingi, o ji netaptų priklausoma nuo buitinių rūpesčių?

Kaip tapti teisinga namų šeimininke?

Įsidėmėkite PIRMĄJĄ TAISYKLĘ: svarbiausias dalykas gyvenime yra ne darbas, o gyvenimas!

Šis teiginys turi tapti aksioma ir veiklos instrukcija. Buities darbai svarbūs ir reikalingi, niekas tam neprieštarauja. Bet tai dar ne visas gyvenimas. Aplinkui yra tiek daug kitų dalykų, kurie gali užpildyti laisvą ir net nelaisvą laiką.

Užsienio kalbų mokymasis, grožio kursai, sportas, šokių pamokos ir daugybė kitų galimybių, kad galėtumėte lavintis, tobulėti, plėsti savo akiratį. Svarbu, kad vystytumėtės ir augtumėte kaip asmenybė. Būtent tai padeda namų šeimininkėms neprarasti savo veido, palaikyti gerą formą ir tapti įdomiomis ne tik aplinkiniams, bet ir sau.

Bendravimas su kitais žmonėmis suteikia galimybę atitrūkti nuo buitinių rūpesčių ir pabūti patrauklia, linksma, nerūpestinga moterimi. Juk namų šeimininkės vaidmuo pamažu paverčia moterį pilka ir nuobodžia būtybe, kurią domina tik buitis ir visa, kas su ja susiję.

Ideali išeitis namų šeimininkėms gali būti hobis, kuris teiktų malonumą ir kartu duotų pajamų. Žinoma, jis turi atimti visai nedaug laiko ir būti įdomus. O jeigu dar padės pačiai užsidirbti kišenpinigių, tai ko daugiau reikia iki laimės!

Galvodamos apie kitus, nepamirškite savęs

Namų šeimininkė rūpinasi, kad vaikai būtų pamaitinti, namų darbai paruošti, drabužiai švarūs, marškiniai išlyginti ir taip toliau. Labai dažnai jai pritrūksta laiko sau. To neturėtų būti niekada, todėl kad būtent dėl tos priežasties moteris ištirpsta kitų šeimos narių gyvenimuose, praranda save ir tampa neatskiriamu namų atributu. Su laiku kiti šeimos nariai ją ima suvokti kaip baldą, interjero, buto dalį ar kažką, kas bus visada šalia ir pasirūpins viskuo. ANTROJI svarbi TAISYKLĖ, kurios turi laikytis namų šeimininkės: galvojant apie visus kitus nepamiršti savęs!

Kiekvieną dieną turi likti laiko pasirūpinti savo išvaizda. Bet ne tai svarbiausia . Pirmiausia turi likti laiko savo malonumams, pomėgiams, knygų skaitymui ir kitiems asmeniniams dalykams. Namiškiai turi žinoti, kad motina ir žmona turi teisę į savo asmeninį laiką, galimybę pabūti su savimi. Jie turi žinoti apie konkrečias valandas, kai jokiu būdu nedera jos trukdyti – nebent dėl artėjančio uragano ar pasaulinio potvynio priežasties. Tai jos asmeninis laikas, kai ji užsiėmusi tik savimi ir niekuo daugiau.

Paskirstykite ir valdykite!

Kaip klysta tie, kurie mano, kad jei atsirado moteris, kuri noriai ėmėsi namų šeimininkės vaidmens, tai galima ramiai nieko nedaryti. Išmintinga namų šeimininkė neužsivers sau ant pečių visų namų rūpesčių, bet protingai paskirstys juos namiškiams. Žinoma, ne visus, tačiau yra darbų, kuriuos lengvai galima pavesti vyresniems vaikams ir vyrui. Gražiai prašomas mielas sutuoktinis su džiaugsmu atliks jam pavestą reikalą. Tai padės nustatyti pusiausvyrą šeimoje, kiekvienas atsakys už savo darbų barą, o moteriai liks laiko sau.

TREČIOJI teisingos namų šeimininkės TAISYKLĖ: skirstyk ir valdyk! Paskirstykite pagal galimybes užduotis šeimos nariams ir stebėkite, kaip jos atliekamos. Juk iš esmės buities darbų ir rūpesčių būna labai daug ir jais galima užsiimti be galo ilgai. Tik ar verta švaistyti jiems visą savo gyvenimą? Jei paskirstysite darbų frontą visiems, pavesite kiekvienam tai, ką jam atlikti nebus sunku, galėsite nušauti iškart kelis zuikius.

Gražiausia ir patraukliausia!

Kuo apsirengusios vaikštote namie? Senu chalatu su nežinia iš kur atsiradusiomis dėmėmis ar sportinėmis kelnėmis su ištampytais keliais? Ar kuo nors kitu iš serijos „Gaila išmesti, tai namuose pravers“? Jei taip, tai jūsų namiškių tenka gailėtis. Kur dingo tie šlovingi laikai, kai dėl vyro rengėtės kuo gražiau ir eksperimentavote su makiažu?

KETVIRTOJI TAISYKLĖ, kurią reikia įsidėmėti ir niekada nepamiršti, kad kiekviena namų šeimininkė pirmiausia yra moteris, kuri turi mylėti ir gerbti save. Jeigu to nedarys pati, niekas kitas už ją nepadarys. Kad ir kaip keista, bet išvaizda turi įtakos moters savimonei ir savęs vertinimui, atitinkamai ir jos savijautai. Pasitikėjimas savimi ir savo patrauklumu neįmanomas be tinkamo rūpinimosi savo išvaizda ir savimi. Be to, tai – būtina seksualumo sąlyga.

Kad netaptumėte tokia kaip teta Ona, vaikštinėjanti po namus su senu chalatu, kuriam tiek metų, kad ji pati nebeprisimena, kada įsigijo, nuolat skleidžianti aplinkui keptų svogūnų kvapą, kartais nederamai nusikeikianti, verta mylėti save ir rūpintis ne tik vidiniu, bet ir išoriniu pasauliu. Tik tada moteris, prisiėmusi sau sudėtingą namų šeimininkės vaidmenį, bus visada geidžiama ir mylima savo vyro bei vaikų.

Šios keturios taisyklės yra laimingo likimo dėmenys toms moterims, kurios pasiryžo likti namų šeimininkėmis Tik naivios mergaitės mano, kad rūpintis šeimos gerove yra lengva ir paprasta, kad namų šeimininkės vaidmuo apsiriboja paprastomis tiesomis ir tvarka namuose.

Ir tik išmintingos moterys žino, ką daryti, kad tvarka būtų ne tik daiktuose, bet ir šeimos narių galvose. Bet kuriuo atveju paslapties, kaip surasti save gyvenime ir nepasimesti tarp nesibaigiančių buitinių rūpesčių, kiekviena moteris ieškos pati. Ir galbūt aukščiau aprašytos taisyklės padės joms išvengti skaudžių klaidų sunkiame kelyje.

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt
Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.