Statistika, Vaikai/šeima

3 sunkumai su kuriais susiduria darbo ieškantis jaunimas ir kaip juos įveikti: ekspertės patarimai

Naujo darbo paieškos bene kiekvienam yra iššūkis,  o savo pirmojo karjeros tikslus atitinkančio darbo ieškantiems jaunuoliams jis yra dar sunkesnis.

Su kokiais sunkumais susiduria jauni žmonės karjeros pradžioje bei ką daryti, kad darbo paieška būtų lengvesnės?

Konkurencija dėl darbo vietų – kaip niekada didelė

Nors konkurencija dėl darbo vietų jaučiama įvairiuose sektoriuose ir pareigų lygiuose, ji ypač didelė ieškantiems pirmojo jų karjeros tikslus atitinkančio darbo.

Dėl tokių pozicijų jauni žmonės labai dažnai varžosi ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su labiau patyrusiais kandidatais, keičiančiais darbo sritį.

Negana to, darbo paieškos procesą, palyginus su laikotarpiu 10–20 metų atgal, neatpažįstamai pakeitė internetas, o darbo jėgos globalizacija taip pat reiškia, jog dėl kai kurių vietų kandidatai konkuruoja ne tik su vietos, bet ir viso pasaulio talentais.

„Luminor“ banko jaunesnysis programų inžinierius Ernest Zimus dalijasi, kad su didele konkurencija susidūrė dar studijuodamas užsienyje ir ten ieškodamas su profesija susijusio darbo.

„Per dvejus metus darbo paieškų Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje turėjau daugybę darbo pokalbių ir neigiamų atsakymų iš darboviečių.

Pildžiau savo asmeninių projektų portfelį, kelis kartus perdariau savo gyvenimo aprašymą, konsultavausi su universitete dirbančiais specialistais, tačiau rezultatų vis vien nesulaukiau“, – pasakoja E. Zimus.

Anot jauno specialisto, gauti norimą poziciją jam padėjo du dalykai – pasitikėjimas savimi ir savo išsikelto tikslo tobulėti bei dirbti savo srityje laikymasis.

Aukšti reikalavimai darbo patirčiai ir jų neatitinkantys įgūdžiai

Koja kojon su didele konkurencija žengia toms pačioms pozicijoms keliami vis aukštesni reikalavimai ir, dažnu atveju, neišvengiamas jų neatitikimas.

„Luminor“ banko talentų pritraukimo specialistė Eglė Marozaitė paantrina, jog patirties stoka norimoje pozicijoje yra normali, nes derinti studijas ir darbą iš tiesų yra didelis iššūkis.

„Nuo ryto iki vakaro studijuojant dieninėse bakalauro studijose atrasti laiko darbui tam tikroje organizacijoje gali būti labai sunku – tai patyriau ir pati.

Tačiau dažnu atveju tai nesutrukdo darbdaviams kelti aukštus reikalavimus kandidatams.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.