Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

10 vaiko auklėjimo priesakų

1. Labai svarbu sakyti vaikui, kaip jūs jį mylite. Nepamirškite tuomet apkabinti mažylio, juk apkabinimai svarbūs bendram bet kurio žmogaus emociniam fonui.

2. Vaiką būtinai reikia girti. Net už nereikšmingiausias smulkmenas. Tai išugdys vaikui savivertės jausmą, kuris tikrai pravers jam ateityje.

3. Nekritikuokite vaiko už menkas pražangas ir jau tikrai nelyginkite jo su kitais vaikais. „O štai tetos Zitos sūnus tik dešimtukus namo neša!“ – ši frazė žudo jūsų vaiko pasitikėjimą savo jėgomis, o tai gali pavirsti didele problema ateityje.

4. Didžiuokitės savo mažyliu ir leiskite jam suprasti, kad tai ne šiaip mamos žodžiai, o suaugusio žmogaus vertinimas.

5. Nuo mažų dienų leiskite savo vaikui suprasti, kad jūs bendraujate su juo kaip su lygiu. Neverta šiuo atveju įjungti „tėvo-tirono“, kadangi ir brandžiame amžiuje jis ieškos tokios vietos, kur juo žavėtųsi, o ne „murkdytų“ ir žemintų (būtent taip priimamas toks tėvų elgesys).

6. Sakyti „ačiū“ – neatsiejama teisingo vaiko auklėjimo dalis. Tokiu būdu jūs auklėjate žmogų, kuris jausis reikalingas ir kuris su malonumu ateis į pagalbą, kai to prireiks.

7. Įdėmiai klausykite savo vaiko. Tada ir jis į jus žvelgs su supratimu.

8. Tikėkite savo sūnumi ar dukra. Įsiminkite taisyklę: jūs – pagrindinis palaikymas. Jei tėvai netiki savo vaiko jėgomis , tai kas tada?

9. Dovanokite mažyliui nedideles dovanėles be jokios progos. Tai išmokys jį to, kad džiaugsmui nereikia priežasties ir kad kiekviena diena turi nešti džiaugsmą.

10. Reikškite savo meilę jūsų vyrui (žmonai), kai vaikas šalia. Taip jūs išauklėsite šeimos žmogų su teisingomis moralinėmis vertybėmis.

Inforamcijos šaltinis: https://ve.lt/naujienos/laisvalaikis/ivairybes/10-vaiko-auklejimo-priesaku-1741580

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.