Patarimai/rekomendacijos

VASARA MIESTE. 9 PATARIMAI ŠEIMOMS SU MAŽYLIAIS

Kiekvieną vasarą tėvai stengiasi išvežti vaikus iš miesto dulkių ir triukšmo, tačiau tokią galimybę turi ne visi. Jei jūsų vasara bėga mieste, reiks apgalvoti, kur nueiti, kuo užsiimti ir kaip praleisti vasarišką dieną. Viena mama dalinasi savo patirtimi ir pateikia devynis patarimus.

Viskas ne taip blogai, kaip gali pasirodyti. Svarbiausia išnaudoti kaip galima daugiau vasaros teikiamų malonumų: gerą orą, poilsį nuo rutinos ir pasimėgauti saule bei šviežiomis uogomis ir vaisiais. Na, ir išvengti vasaros pinklių – perkaitimo, smogo ir nešvarių rankų ligos. Štai keletas patarimų, kurie padės įdomiau praleisti vasarą mieste su maždaug 1–4 metų amžiaus vaikais.

1. Dušas ar vonia ryte ir dieną. Karštis ir aktyvi vaiko veikla gatvėje gali paskatinti skysčių netekimą ir turėti įtakos saulės ar karščio smūgiui. Padidinti skysčių kiekį organizme padės ir papildomos vonios prieš rytinį pasivaikščiojimą ar po jo.

6f8e3917847c4309064d9cbb154776522d5b0edf_article_scale

2. Pasivaikščioti išeikite anksčiau. Paprastai vasarą vaikai greit „persijungia“ ir veikiami anksčiau patekančios saulės, pradeda ir patys anksčiau keltis. Tai nesuteikia progos suaugusiems išsimiegoti, tačiau tiesą sakant, toks vaiko elgesys yra natūralus. Saulės patekėjo – ir mes pakilome. Jei ir patys „persijungsite“, pajusite tokio režimo nuostabumą ir naudą. Išeiti į lauką galima ne 11 val., kada jau tuoj tuoj pasidarys labai karšta, o apie 9-10 – ir vaikas turės pakankamai laiko pažaisti vaikų žaidimo aikštelėje.

323ffc85361d69d642ef8162c64ff834d65f6ae7_article_scale

3. Iš kiemų žaidimų aikštelių persikeliame į parkus. Vasarą prie asfaltuotų kelių ir takelių esančios žaidimų aikštelės tarp daugiabučių primena įkaitusią keptuvę, todėl pats laikas persikelti į parką ar skverą, kur būtų galima lakstyti ar žaisti medžių šešėlyje. Kaip tai keistai beskambėtų, tai suaugusiems būna sunkiau pakeisti įprastą aikštelė po langais į gaivias alėjas. Bet svarbiausia šiuo atveju – morališkai pasirengti ir nuspręsti, kaip geriausia pasiekti parką: sužinokite arčiausiai privežančių autobusų tvarkaraščius arba gal vyras gali jus pavėžėti ryte pakeliui į darbą. O gal verta išsitraukti primirštą vežimėlį ir reikiamą atstumą įveikti greitu žingsniu? Vėliau tai gali jus paskatinti persėsti ant dviračio ar kitaip įsitraukti į aktyvią veiklą.

4. Pasivaikščioti keliaujame be sauskelnių. Jei vaikui jau daugiau nei dveji, vasarą sauskelnių galima ir nebenešioti. Pradėkite mokytis naudotis puoduku ar tualetu. Jūs jau ir taip, matyt, žinote, kada jūsų vaikas užsimano pasisioti, todėl galite paėjėti į šoną. Žinoma, visada turėkite atsarginių rūbų.

870b0437f33f74810fc28ca33a8bee909ba34c86_article_scale

5. Kuo daugiau vandens. Nepamirštame apie skysčių netekimą, todėl vandens pasiimame ne tik gėrimui, bet ir lengvai apsiprausti ar apsilieti.

a0c20447a19188440812c41409bb39a18a3616fd_article_scale

6. Einame į žygį. Kai nusistovi geri orai, verta bent kartą į savaitę susiplanuoti išvykas iki vietinės maudymvietės. Neretai maži vaikai bijo bristi į ežerą ar upę – jiems nedrąsu lipti į tokia didelę vonią. Neskubinkite mažylio, geriau pasiimkite mažą baseinėlį, kurį būtų galima lengvai pripildyti nedideliu kiekiu vandens. Tam pravers tuščias plastikinis butelis. Tukrštis tokiame baseinėlyje vaikams malonu ir saugu, bet vis tiek nepalikite jo be priežiūros. Praverstų ir maža atvira palapinė nuo saulės ar karščio – čia galima ir pokaičio miegelio pamiegoti, jeigu nuspręsite prie vandens praleisti visą dieną.

7. Zoologijos sodas parke. Šiais laikais atsiranda parkų, kuriuose įrengiami nedideli zoologijos sodai, kuriuose auginamos ožkos, poniai ir pan. Vaikams tokie dalykai labai patinka, tad pasidomėkite, galbūt ir jūsų mieste ar netoliese yra toks parkas. Kita vertus, stebėti gamtą – augalus, vabzdžius ir kitus mažus gyvūnus – galima bet kuriame parke. Tik geriau įsižiūrėkite, pastebėkite, atraskite.

8. Užsiėmimai lauke. Galima vasarą lankyti ir skirtingus užsiėmimus, vykstančius lauke. Galite ir patys tokius užsiėmimus surengti. Pieškite ant smėlio, lipdykite ar modeliuokite, užsiimkite origamiu. Tai ir puikus būdas atrasti, kas labiausiai patinka jūsų vaikui – galbūt nuo rudens mėgstama veikla ji galės užsiimti būrelyje. Beje, į tokias veiklas leistis geriausia po pietų miego.

9. Paliesti muziejų. Jei norisi kažko naujo ir neįprasto, nueikite su mažyliu į muziejų. Tik skirkite laiko jo paieškai – geriausia išsirinkti tokį muziejų, kur eksponatus galima liesti – tarkim, Vilniaus „Žaislų muziejus“ ar kt.

Geros jums vasaros mieste. Nepamirškite muilo burbulų!

Pagal 7ya.ru medžiagą parengė J. Lūžaitė-Kajėnienė

Informacijos šaltinis: http://www.bernardinai.lt/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.