Medikai tvirtina, kad norint gerai jaustis ir išsaugoti išvaizdą, moteris turi turėti ne mažiau kaip tris-keturis vaikus.
Pasirodo, tokie susirgimai kaip kiaušidžių, krūtų ir kitų moteriškų organų vėžys kelis kartus dažniau puola moteris, kurios negimdė ar turi vos vieną vaiką. Reiškinys paaiškinamas tuo, kad moters reprodukcinė sistema apskaičiuota šešiems-devyniems vaikams su nedidelėmis pertraukomis tarp gimdymų.
Dar XIX amžiuje daugiau kaip 10 vaikų buvo praktiškai visuotinė norma.
Pas moteris, kurių nėštumai ir maitinimo krūtimi periodai buvo tolygiai pasiskirstę per visą jų vaisingą gyvenimą, būdavo tik 40-50 menstruacijų per visą gyvenimą. Pas šiuolaikinę moterį, kuri išnešioja ir pagimdo vieną ar du vaikus, jų susidaro apie 450-500, o tai negatyviai atsiliepia visai reprodukcijos sistemai.
Gydytojai tvirtina, kad vaikų gimdymas su 4 metų pertraukomis sustiprina ir atjaunina moters organizmą. Kad neišsekintume organizmo jėgų, geriausiai daryti tarp gimdymų ne mažiau kaip dviejų metų pertraukas. Vaikai su tokiu amžiaus skirtumu puikiausiai žaidžia drauge, leisdami mamoms užsiimti kitais reikalais. Sunkiausia turėti vieną vaiką, o sulig kiekvienu sekančiu motiniškas stresas ir nerimas pastebimai mažėja. – tvirtina psichologai.
Daugiavaikėje šeimoje vaikai turi privalumų, lyginant su bendraamžiais: jie jau įgijo įvairių socialinių įgūdžių, juos globoja ir remia broliai bei seserys, jie turi sektinus pavyzdžius ir labai būtiną kiekvienam vaikui bendravimą. Vaikui formuojasi pojūtis, kad jis ne vienas pasaulyje, į kiekvieną grėsmę jie reaguoja kaip komanda. Visi, išskyrus vyriausią, turi sektiną pavyzdį. Dėl to didelėje šeimoje vaikai vystosi, kaip taisyklė, greičiau.
Įrodyta, kad trijų ir daugiau vaikų mamos ilgiau išlieka jaunos ir aktyvios, geriau jaučiasi, rečiau puola į depresijas bei kitus psichinius sutrikimus, o taip pat optimistiškiau žvelgia į ateitį, juk didelė šeima – moteriai didžiulis džiaugsmas, parama ir pasididžiavimas.
Yra, tiesa, dar vienas niuansas. Gimdyti moterys turi pradėti ne vėliau nei sulauks 25 metų. Kalbėti apie tai, kad gimdymai teigiamai veikia sveikatą ir išvaizdą moters, kuri pradėjo gimdyti po 30 metų, jau turėdama puokštę chroniškų susirgimų – nebūtų sąžininga. Nors nei nejaunas amžius, nei neideali sveikata jokiais būdais negali pateisinti žmogžudystės – aborto.
Informacijos šaltinis: seimairnamai.eu
Palikti komentarą