Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) patalpose vakar į naują kelionę buvo palydėta Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL). 15-ą sezoną gyvuojančios masiškiausios šalies krepšinio lygos vadovai ne tik pristatė naują varžybų formatą, pasikeitusią mokyklų reitingavimo sistemą, bet ir apdovanojo Europos čempionate antrą vietą užėmusių Lietuvos nacionalinės rinktinės krepšininkų pirmuosius trenerius.
Šią vasarą įvairaus amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinės Europos čempionatuose iškovojo ne vieną medalių komplektą. Europos vicečempionais tapo ne tik vyrai, bet ir Gedimino Petrausko treniruojami 16-mečiai, o Sauliaus Štombergo vadovaujama 18-mečių rinktinė užėmė trečią vietą. „Smagu, kad puikią vasarą užbaigėme sidabriniu nacionalinės vyrų rinktinės akordu. Kiek žinau, beveik visi nacionalinės rinktinės nariai savo kelią krepšinyje pradėjo nuo moksleivių krepšinio varžybų, gal tik Domantas Sabonis yra išimtis iš šios taisyklės. Akivaizdu, kad moksleivių lyga yra pagrindinės šalies krepšinio piramidės dalis. Manau, ši lyga gerokai prisidėjo prie to, kad pagal jaunimo rinktinių pasirodymą dabar esame antroje vietoje Europoje, o vyrų rinktinė pagal savo reitingą pakilo į trečią vietą pasaulyje“, – sakė A.Sabonis.
Šį sezoną MKL rengiamose varžybose dalyvaus 60 krepšinio mokyklų ir 416 komandų. Įvairaus amžiaus čempionatuose rungtyniaus daugiau nei 7500 jaunųjų krepšininkų, jie sužais 3600 rungtynių. MKL iš viso organizuos 12 įvairaus amžiaus čempionatų. Pristatydamas naują sezoną MKL direktorius Martynas Račkauskas atkreipė dėmesį į kelias esmines naujoves. „Visų pirma šiais metais visuose čempionatuose liko du divizionai (A ir B) vietoj anksčiau buvusių trijų, – informavo
M.Račkauskas. – Po praėjusio sezono geriausios II diviziono komandos prisidėjo prie I diviziono, tad šį sezoną aukščiausiame divizione rungtyniaus 12 komandų. Jos tarpusavyje žais dviejų ratų principu, o paskui aiškinsis santykius atkrintamosiose varžybose. Likusios II ir III diviziono komandos buvo sujungtos į vieną B divizioną. Pradžioje jos kausis regionų principu, o vėliau varžysis visoje Lietuvoje. Šios permainos leis krepšinio mokykloms tinkamai sureguliuoti rungtynių, treniruočių ir jaunųjų krepšininkų laisvalaikio režimus. Norime, kad vaikai žaistų ne daugiau kaip du kartus per savaitę, o likusį laiką skirtų treniruotėms ir poilsiui.“
Šiai naujovei pritarė ir A.Sabonis. „Mano laikais rungtynių buvo gerokai mažiau, tad kiekvienos rungtynės būdavo kaip šventė. O dabar vaikai taip dažnai žaidžia, kad į rungtynes eina kaip į lažą. Kita vertus, dėl perkrauto rungtynių grafiko labiausiai kenčia treniruočių sistema. Kada vaikui treniruotis, jei jis keturis kartus per savaitę dalyvauja rungtynėse? – klausė LKF prezidentas. – Gal todėl jaunieji krepšininkai stokoja pagrindinių krepšinio įgūdžių, kurie yra formuojami tik treniruotėse, nes rungtynėse vieni žaidžia daugiau, kiti mažiau, o kiti iš viso tik sėdi ant suolo. Vaikai turi tobulėti iš pradžių treniruotėse, dirbdami individualiai.“
Šį sezoną pagal naują sistemą bus skaičiuojami ir mokyklų reitingai. „Anksčiau atsižvelgdavome tik į komandų rezultatus krepšinio aikštelėse, o dabar papildomi balai mokykloms bus skiriami už įvairiose rinktinėse žaidžiančius vaikus, juos parengusius trenerius ir pan.“, – konstatavo M.Račkauskas.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą