Vasaros metu gamtoje mus nuolat kandžioja įvairūs vabzdžiai. Kad išvengtume niežulio ir nepageidaujamų reiškinių, labai svarbu mokėti atskirti įkandimus.
Uodo įkandimas
Būdinga stiprus niežulys, odos paraudimas. Dažniausiai nereikia imtis jokių ypatingų priemonių, paraudusią vietą galima patepti specialiais tepalais, kurių galima įsigyti ne tik vaistinėse, bet ir daugelyje parduotuvių.
Blusos įkandimas
Šie įkandimai sukelia stiprų niežulį ir primena mažus raudonus spuogelius, atsiranda grupelėmis po kelis vienoje vietoje. Gydyti galima cinko ar kitu niežulį mažinančiu tepalu.
Blakių įkandimas
Šio vabzdžio įkandimas gali sukelti skausmą, niežulį, dermatitą, alergiškiems žmonėms – ištinimą ir netgi pūsles. Labiausiai Jums padėti gali – higienos laikymasis. Nusiprauskite su muilu, ypatingą dėmesį skirdami įkandimų vietoms. Gydyti niežulį mažinančiomis priemonėmis, kraštutiniais atvejais bei pasitarus su gydytoju, gali prireikti priešuždegiminių arba antihistamininių vaistų.
Voro įkandimas
Voro įkandimas atrodo kaip du taškai apskritime ir Lietuvoje jie nėra nuodingi. Rekomenduojame įkandimo vietą nuplauti su muilu, pridėti ledo ir esant dideliam skausmui, išgerkite nuskausminamųjų, stipriai ištinus – išgerti antihistamininių vaistų.
Erkės įkandimas
Tai maži ir labiausiai Lietuvoje pavojingi žmonėms vabzdžiai, kurie dažnai yra erkinio encefalito ar Laimo ligos nešiotojai. Jeigu pastebėjote įsisiurbusią erkę, kuo greičiau ją ištraukite, tačiau nenaudokite liaudiškų priemonių, t.y. aliejaus. Erkei ištraukti reikia paprasčiausio pinceto: suimkite ją kuo arčiau galvos ir patraukite link savęs. Stebėkite įkandimo vietą ir esant bet kokiam didesniam paraudimui – skubiai kreipkitės į gydymo įstaigą.
Skruzelės įkandimas
Raudonųjų skruzdėlių įkandimai yra nuodingi ir žmogui gali sukelti niežulį, uždegimą bei odos sudirginimą. Įkandimo vietas galima tepti kortizono tepalu. Jei atsirado pūslelės – kreipkitės į gydytoją.
Vapsvos ir bitės įkandimai
Šie vabzdžiai nėra nuodingi, nors jų įkandimai skausmingi ir alergiškiems žmonėms gali kelti rimtą pavojų. Pastebėjus bet kokiai alerginiai reakcijai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Informacijos šaltinis: lifter.com.ua
Palikti komentarą