Dauguma įsimylėjusių žmonių tuokdamiesi būna įsitikinę, kad kartu su santuokos liudijimu įgyja visišką teisę valdyti savo partnerį. Po kurio laiko tokia šeima vienam iš partnerių virsta kalėjimu, kur nelieka pasitikėjimo ir viešpatauja visiška kontrolė.
Populiariausia moteriškos kontrolės šeimoje rūšis – vyro fizinės laisvės apribojimas. Kaip malonu sukelti skandalą ir neleisti mylimojo į futbolo rungtynes ar žvejybą su draugais. Po tokių draudimų moteris būna įsitikinusi, kad vyras klusniai sėdės namuose.
Vyrai nemėgsta, kai juos kažkas ima kontroliuoti, ypač jų žmonos. Jie ieško būdų išsisukti nuo bet kokios kontrolės. Kuo labiau moteris varžys vyro laisvę, tuo dažniau jis „užtruks darbe“ ar „eismo spūstyse“.
Ką daryti žmonai?
Suprasdama, kad vyras ją apgaudinėja, moteris daro įprastą klaidą – ima sekti savo išrinktąjį. Užuot atvirai apsvarsčiusi susiklosčiusią situaciją, ji pradeda tikrinti jo kišenes, telefoną, užrašų knygeles, ieškodama įkalčių. Ir nesusimąsto, kas bus toliau. Tarkime, ji suras įkaltį, sukels isteriją, o kas iš to?
Vyras anksčiau ar vėliau supras, kad yra kontroliuojamas. Iš santykių pasitrauks pasitikėjimas, paskui – meilė. O pasitikėjimo, kaip ir prarastų nervų ląstelių, atstatyti neįmanoma.
Kad situacija netaptų absurdiška, moteris turėtų paklausti savęs, kodėl vyras neskuba grįžti namo. Pastarasis, eidamas namo po darbo, svajoja apie poilsį, o moteris jį skuba apkrauti buitiniais darbais ir problemomis. Arba ant slenksčio jį pasitinka amžinai viskuo nepatenkinta. Arba ji pavargo nuo tuščio buvimo ir ieško, kuo save pralinksminti.
Jeigu norite išsaugoti santykius, keiskite savo elgseną. Supraskite, kad jūsų diktatūra tik sugriaus santuoką. Jeigu vyras pasirinko jus kaip gyvenimo partnerę, vadinasi, jam atrodėte kažkuo ypatinga, paslaptinga. Jūsų užduotis yra tapti vėl geidžiama ir įdomia, tada jis su malonumu kasdien skubės namo.
Katorga moteriai ar šeiminė laimė?
Vyrai taip pat mėgsta kontroliuoti savo žmonas. Jie dažniausiai naudoja pinigines poveikio priemones. Valdydami šeimos biudžetą, jie reikalauja visiškos finansinės atsiskaitomybės už kiekvieną išleistą centą.
Tokioje šeimoje žmona kiekvieną kartą būna priversta prašyti vyro leidimo, kad nueitų į kirpyklą, grožio saloną, nusipirktų sau būtinai reikalingą daiktą ar paprasčiausiai pasėdėtų su draugėmis kavinėje. Paprastai tokia padėtis susiklosto šeimose, kur žmona nedirba. Viskas baigiasi vienodai – pasitikėjimo praradimu ir vyro diktatūra.
Jeigu žmona dirba, ji slėps nuo vyro savo pajamas, jeigu nedirba – stengsis jį apgaudinėti, kad kažką sutaupytų ir vėliau galėtų išleisti sau. Vyras pradės manyti, kad žmoną domina tik pinigai, o moteris, pavargusi nuo vyro šykštumo, susiras meilužį, kuris negailės jai pinigų.
Egzistuoja dar vienas dalykas, kuris suardo santykius net greičiau už kontrolę. Tai – pavydas. Kai vienas sutuoktinių kenčia dėl pavydo priepuolių, jis sugebės paversti pragaru ir savo, ir partnerio gyvenimą. Partneris, kuris pasiduoda, kad neerzintų kito, patenka į visišką pavyduolio kontrolę arba pasirenka kitą išeitį – nutraukti santykius ir ieškoti kito žmogaus.
Bet kokia kontrolė yra laisvės suvaržymas ir pasitikėjimo praradimas. Ji anksčiau ar vėliau sugriaus santykius ir liksite prie suskilusios geldos.
Bet kokie santykiai grindžiami pasitikėjimu. Visas problemas gali išspręsti žmonės, pasirengę dialogui. Gerbkite vienas kito asmeninę erdvę, tada pavyks išsaugoti meilę ir šeimą ilgam laikui.
Gražina Vasiliauskienė
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą