Papildomas vaikų ugdymas

„Pokémon Go“ tapo mokymo priemone

Šis virtualios realybės žaidimas nėra tik paprasta, „kabinanti“ pramoga – jis neseniai virto nepakeičiama mokymo priemone ir gali būti naudojamas ne tik linksmybėms, bet ir asmeniniam tobulėjimui.

Greičiausiai jums jau teko girdėti apie Pokémon Go – žaidimą, parsisiųstą 10 milijonų kartų tą pačią dieną, kai tik buvo išleistas Japonijoje, sukėlusį milžinišką sujudimą Centriniame Parke ir net privertusį savo vartotojus skambinti pagalbos telefonais, nes „kažkas pavogė jų pokemonus“.

Tai – ne pirmasis virtualios realybės žaidimas, teigia Lloyd‘as Savickas, vyresnysis žaidimų technologijos Vakarų Anglijos universitete dėstytojas. Kaip tokį pavyzdį jis pateikia mokslinės fantastikos MMORPG žaidimą Ingress, tačiau pastebi, kad „Pokémon Go tikrai geriau panaudojo virtualiąją realybę ir pritraukė daugiau žaidėjų“.

Naujausios technologijos, tokios kaip Google akiniai, jau spėjo mums parodyti, ką virtuali realybė gali pasiūlyti navigacijos ir informacijos perdavimo klausimais. Tai įrodo tokios programėlės kaip HP Aurasma, virtualioje realybėje galinti atgaivinti bet kokius daiktus ir objektus – tereikia į juos nukreipti telefono kamerą. Nepaisant to, Savickas teigia, kad „kartu su Pokémon Go masės prisijaukino ir virtualią tikrovę“.

Kur galima toliau progresuoti? Ruoškitės žymių firmų lenktynėms. „Microsoft dirba prie hololenzių, kurias planuoja išleisti 2017-aisiais“ – aiškina Savickas. „Tikimasi pilnai panaudoti virtualią realybę ir jai pritaikyti daug programėlių, nuo žaidimų iki medicininių procedūrų“.

Virtuali realybė padeda mokytis

Derby‘io universitete realaus ir virtualaus jungtis tampa neįkainojama, teigia Ben‘as Sams‘as, elektros ir elektroninės inžinerijos dėstytojas. „Tai reiškia, kad galime mokyti studentus tokių dalykų kaip įvykio vietos tyrimo, didelių iškrovų darbo vietų taisymo ir ypatingų nelaimių valdymo jiems iš tikrųjų nepatiriant jokio pavojaus“.

Sams‘as teigia, kad virtuali realybė buvo masių susidomėjimo objektas jau daug metų, tačiau dar daug ką reikia nuveikti, kol ją bus galima visiškai integruoti į mūsų gyvenimus. „Tam, kad sukurtume aukštesnės kokybės virtualią realybę, reikia gerokai padirbėti prie kitų sistemų, pavyzdžiui 360° vaizdo ar garso įrašų kokybės“.

Kiek technikos laikoma „per daug“?

Nepaisant ateities planų, virtuali realybė jau užima dalį mūsų kasdienybės. Daktaras Raian‘as Ali, atsakingas už kompiuterių ir informacijos tyrimą Bournemouth‘o universitete, pataria atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

„Bournemouth‘o universiteto tyrimas, nagrinėjęs priklausomybę nuo technologijų, perspėjo mnus apie pripratimą prie jų“ – teigia Ali, kuris pabrėžia, kad technologijos mums nuolat primena, kada vertėtų sustoti. „Mūsų prietaisai – protingi, ir priešingai, nei alkoholis, gali jums pasakyti, kada sustoti. Kodėl tuo nesinaudojate?“

Informacijos šaltinis:

12573192_1690135447934627_8047752953781380482_n

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.