Kaip apie saugų eismą savo vaikams ir anūkams pasakoja garsūs žmonės:
Dizainerė Ingrida Žitkuvienė: „Vaikų saugumui kelyje būtini kūrybingi, estetiški sprendimai”
„Inži” mados namų įkūrėjos, drabužių dizainerės Ingridos Žitkuvienės dukrytei Saulei – dar tik šešeri, todėl į savarankiškas keliones per gatvę mergaitė viena neina. „Saulyte pasitikiu – ji atsargi, žino ir paiso pagrindinių saugaus eismo taisyklių, tačiau nepasitikiu aplinkiniais eismo dalyviais. Pernelyg daug kartų mačiau, kaip vienam automobiliui sustojus praleisti pėsčiojo, kita juosta atšvilpia ir net nestabdydamas praskrieja kitas automobilis. Man atrodo, kad pagarbos kelyje dar gerokai trūksta,“ – sako dizainerė.
Grožį ir madą kurianti I. Žitkuvienė neabejoja, kad estetiški, kūrybingi sprendimai gali prisidėti ir prie vaikų saugumo kelyje: „Prieš kurį laiką teko dalyvauti viename projekte, kur kūrėme originalius atšvaitus vaikams. Matytumėte, su kokiu noru vaikai nešioja drabužėlius, ant kurių prisiūtos žaismingos dekoracijos iš atšvaitinės medžiagos! Manau, kad lygiai tokiu pačiu principu galima spręsti ir daugelį kitų saugumo klausimų: jei vaikas nenori dėvėti dviratininko šalmo – ieškokite tokio, kuris savo spalvomis, piešiniu vaiką sužavėtų.“
Aktorius Leonardas Pobedonoscevas: „Prisiskaičius šiurpios informacijos, baisu išleisti vaiką į gatvę.“
Aktorius Leonardas Pobedonoscevas prisipažįsta jaučiąs baimę, paleisdamas devynmetę dukrą Emiliją į gatvę vieną – tegul ir nedideliu atstumu. „Kaip ir visi tėvai, savo mergaitę turbūt laikome mažesne nei ji yra iš tikrųjų, ir kartais perdėtai dėl jos baiminamės. Tačiau man atrodo, kad tą baimę įvaro ne tiek nepasitikėjimas vaiku, kiek žiniasklaidos nuolat skleidžiamos negatyvios, šiurpinančios naujienos apie nelaimingus atsitikimus.“
Leonardas pasakoja, kad bene didžiausią poveikį mergaitei turėjo konkreti TV reklama: „Nuo mažų dienų Emilija verkdavo kruvinomis ašaromis segama saugos diržais. Situacija pasikeitė, kai dukra pamatė garsiąją reklamą, transliuotą prieš kelerius metus, apie mergaitę, išskrendančią pro priekinį stiklą. Žiauri, labai tiesmuka, bet, kaip pasirodė, ir labai paveiki reklama: po jos baigėsi Emilijos protestai ir pasipriešinimas dėl diržų segimosi.“
Atlikėjas, prodiuseris Virgis Stakėnas: „Atsakingo elgesio pirmiausia išmoko šeima.”
Muzikantas Virgis Stakėnas neslepia, kad apie vaikų saugumą automobilyje ėmė susimąstyti tik tapęs seneliu: „Turiu tris anūkus: devynmetę Izabelę ir penkerių metų dvynukus Sofiją ir Čarlį. Jie gyvena Nebraskos valstijoje, JAV. Nors šiandien automobilio kėdutė vaikus auginantiems tėvams – įprastas dalykas, bet aš apie jas neturėjau žalio supratimo. Vis dėlto, anūkams atvykus pas senelius, jau išmokome, kad reikės ne tik lovyčių, vežimėlių, bet ir saugioms kelionėms skirtų automobilių kėdučių.“
Šiuo metu kaime gyvenantis atlikėjas sakosi visai kitomis akimis vertinantis vaikų elgesį: „Suprantu, kad neuždrausi vaikui važiuoti dviračiu, riedlente, riedučiais, bet gali kontroliuoti pasekmes ir rodyti pavyzdį. Viskas prasideda šeimoje, čia pasėjamas atsakingo elgesio grūdas. Dažnai tėvai turi savo rūpesčių, buities problemų ir prašo vaiko „nesuk man galvos“. Tačiau tas posakis gali apsiversti taip, kad galvą nusisuks pats vaikas…“
Šeimos saugaus elgesio kelyje mokysis nemokamame renginyje
Pokalbius apie vaikų saugumą kelyje inicijuoja saugaus eismo renginys „Eismo kiškiai“, kuriame šiemet kartu su vaikais atsakingai elgtis gatvėje mokysis populiariausias ir mylimiausias personažas – Kakė Makė.
Policijos atstovų padedami vaikai ir tėveliai spręs eismo situacijas specialiai sukonstruotoje sankryžoje. Mokytis gelbėti gyvybes pakvies Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizuojama pirmosios pagalbos mokyklėlė.
(LNK nuotr.)
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą