„Pirmų trijų minučių taisyklės“ esmė – visada pasitikti vaiką taip džiugiai, tarsi pasitinkate ilgai nematytą draugą. Ir nesvarbu, ar grįžote iš parduotuvės, darbo, ar komandiruotės.
Dažniausiai viską, kuo vaikas nori su jumis pasidalinti, išsako pirmomis susitikimo minutėmis, tad labai svarbu nepraleisti šio momento.
Iš karto pastebėsite tėvus, kurie intuityviai laikosi šios taisyklės. Pavyzdžiui, pasiimdami vaiką iš mokyklos jie visada pritūpia jo akių lygyje, jį apkabina ir sako, kaip pasiilgo.
O kiti tėvai, kalbėdami telefonu, pastveria vaiką už rankos ir pasako „einam“.
Grįžę iš darbo iš karto atkreipkite dėmesį į vaiką. Nusiaukite batus ir bėkite paskui jį. Turite kelias minutes, kad prisėstumėte šalia, paklausinėtumėte apie jo dieną ir jį išklausytumėte.
Tik tada eikite valgyti ir žiūrėti žinių. Jeigu neskirsite šio laiko vaikui, visą vakarą jis vaikščios jums iš paskos, reikalaudamas dėmesio, bendravimo ir meilės.
Svarbu ne laiko kiekis, bet emocinis artumas.
Kartais kelios minutės nuoširdaus bendravimo mažyliui reiškia kur kas daugiau nei visa diena, praleista su jumis, jeigu tuo metu mintimis buvote kažkur kitur.
Tai, kad mes nuolat skubame ir jaučiame nerimą, tikrai nesuteiks laimės mūsų vaikams, net jeigu mums atrodo, kad viskas daroma tik dėl jų.
Tėvams ir vaikams išsireiškimas „laikas kartu“ turi skirtingas reikšmes.
Suaugusiems pakanka, kad vaikai tiesiog būtų šalia, kai jie daro ką nors namuose arba eina į parduotuvę.
Tačiau vaikams „laikas kartu“ reiškia žiūrėti į akis, kai tėvai atsisėda šalia, atideda telefonus, išjungia mintis nuo darbinių klausimų ir neskiria dėmesio pašalinėms veikloms.
Vaikas niekada nepasitikės, jeigu jaus, kad bendraudami tėvai turi svarbesnių prioritetų.
Žinoma, tėvai ne visada turi laiko pažaisti su vaikais, bet tokiomis minutėmis darykite tik tai, ko nori vaikas.
Nereikia siūlyti jam savo laisvalaikio praleidimo variantų. Laikas greitai bėga ir nespėsite pamatyti, kaip jūsų sūnūs ir dukros užaugs, tad nešvaistykite laiko ir pradėkite kurti gerus santykius jau dabar.
Lai „trijų minučių taisyklė“ padės jums tai daryti.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą