Motinos pieno nauda augančiam kūdikiui yra neginčijama, tačiau švedų mokslininkai teigia, jog jame esanti medžiaga, praminta „Hamletu“, gali būti naudinga ir gydant vėžinius susirgimus, skelbia Independent.co.uk.
Lundo universiteto Švedijoje mokslininkai atliko tyrimą su šlapimo pūslės vėžiu sergančiais pacientais. Žmonių, kuriems buvo suleista minėta medžiaga, šlapime po keleto dienų buvo aptiktos negyvos navikinės ląstelės.
Ši motinos piene esanti medžiaga puola tik vėžines ląsteles, todėl tai gali būti puiki alternatyva chemoterapijai ir radioterapiniam gydymui, kurie naikina ne tik vėžines, bet ir sveikas kūno ląstesles.
Imunologijos prof. Catharina Svanborg šį atradimą padarė atsitiktinai, atlikdama tyrimus su antiobiotikais. „Mūsų nustebimui, pridėjus šią motinos piene esančią medžiagą, navikinės ląstelės mirė“, lemtingą atradimą prisimena Svanborg.
Motinos piene yra alfa-laktoalbumino baltymas, kuris skrandyje tampa vėžines ląsteles puolančia medžiaga, palikdamas sveikas kūno ląsteles nepaliestas. Ši medžiaga puola mitochondriją ir ląstelių branduolį. Atimant iš vėžinių ląstelių energijos šaltinį, apoptozės proceso metu ląstelės perprogramuojamos ir ima silpti bei miršta.
Mokslininkų teigimu, „Hamletas“ gali padėti gydant ir žarnyno bei gimdos kaklelio vėžį. Šiuo metu planuojama atlikti bandomąjį tyrimą, lyginant šios medžiagos ir placebo poveikį.
Informacijos šaltinis: alfa.lt
Palikti komentarą