Paaiškėjo, kad moterys vienodai reaguoja į verkiančius vaikus. Be to, tai joms tai užprogramuota paties evoliucijos proceso, reakcija visiškai nepriklauso nuo skirtingų šalių ir kultūrų.
Tokią išvadą ekspertai padarė didelio masto eksperimentų metu. Mokslininkai išsiaiškino, kad verksmas verčia suaugusį žmogų pasijausti nekomfortiškai: tėvams nori pašalinti nemalonaus garso šaltinį, todėl tam griebiamasi visų įmanomų priemonių. Panaši reakcija pastebima ir primatų tarpe. Pasak eksperto, evoliucijos procese jis buvo perduotas žmonėms.
Bandymų autoriai bandė nustatyti galimas neurobiologines prielaidas jaunų mamų reakcijai į verkiančius vaikus. Duomenys buvo surinkti iš 684 moterų iš skirtingų šalių, kurių vidutinis vaikų amžius buvo 5,5 mėn.
Atlikdami tyrimą, ekspertai nufilmavo valandą trunkančią motinos ir vaiko sąveiką jų natūralioje aplinkoje, t.y. namuose. Paprastai mamos per penkias sekundes prieina prie savo kūdikių, pradeda supti arba tiesiog paima ant rankų. Tai leido mokslininkams daryti išvadą, kad taip reaguoja visos be išimties moterys.
Tyrimas naudojant funkcinį magnetinio rezonanso tomografiją parodė, kad atsakas slypi neurobiologiniame lygmenyje. Tokias išvadas jie padarė atlikdami tris skirtingus eksperimentus. Gaunasi, kad visos mamos pačiame evoliucijos procese įgavo įgūdžių nuraminti savo verkiantį vaiką.
Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/moteru-reakcija-i-vaiku-verksma-nulemta-genetiskai/
Palikti komentarą