Vaikai/šeima

Ministrė suabejojo švietimo profsąjungų etika: mokiniai protestuoti pakurstyti?

Planais ilginti mokslo metus nepatenkinti šalies moksleiviai bei jų mokytojai protestavo prie valdžios institucijų. Moksleiviai tikina, kad jei jiems tektų mokytis birželį, suprastėtų jų sveikata, mat per vasarą nuo įtemptų mokslų nespėtų pailsėti. Švietimo ministerija į moksleivių ir profsąjungų skundus neketina reaguoti ir planų neatsisakos – esą jei norime geresnių mokymosi rezultatų, ir daugiau pastangų reikia įdėti.

„Linksminkimės, kol dar jauni esam“ – štai tokios tokiomis dainomis ir šūkiais šiandien prie valdžios institucijų protestavo moksleiviai. Juos ir jų mokytojus gąsdina ministerijos planai mokslo metus ilginti keliomis savaitėmis: pirmieji sako, kad nespės pasidžiaugti jaunyste, o antrieji tikina, jog dirba ir taip daug, be to, vasaros metu mokiniai turėtų ir džiaugtis vasara.

Švietimo ministrės mokinių ir mokytojų protestas neįtikino. Ji atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje mokslo metai yra vieni trumpiausių Europos Sąjungoje – mūsų šalyje mokslo metai trunka 34-ias savaites, kai kitose šalyse 37-40 savaičių. Be to, profsąjungų kišimasis raginant moksleivius burtis į protestą, ministrei pasirodė neetiškas. Mokinių protesto akciją organizavo Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, moksleiviai į protestą atvyko savo pavasario atostogų metu. „Žinoma, kad vaikai turi išreikšti savo nuomonę. Bet kada atsiveda profsąjungų lyderiai, klausia, ar nori dirbti…“, – abejoja ministrė.

Tačiau ne visiems pedagogams atrodo, kad mokiniai mokyklose persidirba. Vienos iš prestižinių – Vilniaus licėjaus – vadovui keista girdėti moksleivių argumentus apie tai, kad vasarą moksleiviai nesusikaups, nepailsės, todėl suprastės jų sveikata.

Plačiau – reportaže.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.