Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Mažylio psichika priklauso ir nuo vežimėlio konstrukcijos

Škotų mokslininkai atliko tyrimus su 3000 šeimų, auginančių kūdikius. Paaiškėjo, kad mažyliai patirtų mažiau streso, jei vežimėliuose būtų vežiojami veidu atgręžti į tėvus, o ne į gatvę.

Per pastaruosius metus neurologai kelis kartus įtikinamai įrodė, kokia svarbi žmogaus smegenims yra socialinė sąveika pirmaisiais jo gyvenimo metais. Tai pabrėžia ir škotų psichologė Suzanne Zeedyk, vadovaujanti Dandžio universitetui. Ji specialiai tyrinėjo vežimėliuose vežiojamų vaikų žvilgsnių krypties reikšmę.

Mokslininkė nustatė, kad tėvai sukelia vaikui papildomo streso, pasodindami jį veidu į priešingą pusę nuo savęs. Dėl to kūdikiai jaučiasi emociniu atžvilgiu prasčiau. Psichologė paaiškina priežastį: kai vaikas gali matyti tėvų veidus, jis jaučiasi saugus ir ramus.

Stresas sukelia vaikui vienišumo jausmą

Mažyliai, kurie vežimėlyje sėdi veidu į priekį, kas minutę patiria naujus įspūdžius iš aplinkos. Vaikas nespėja jų apdoroti, todėl išgyvena stiprų stresą, kaip parodė specialūs tyrimai. Vaikas nebeturi kontakto su jam artimu asmeniu, todėl patiria ir vienatvės stresą. „Tokį stresą išgyvenę kūdikiai išauga baikščiais žmonėmis“, – aiškina Zeedyk.

Vaikas vežimėlyje

Socialinė sąveika būna stipresnė, kai tėvai žvelgia į kūdikio veidą

Mokslininkai tyrinėjo ne tik kūdikių patiriamo streso lygį, jų širdies plakimo ritmo pokyčius, bet ir tėvų bei vaikų socialinę sąveiką. Pastebėta, kad 25 procentai tėvų reguliariai kalbina savo kūdikius, kai juos gali tiesiogiai matyti vežimėlyje. O tėvai, kurių vaiko veidas būna atgręžtas važiavimo kryptimi, kalbasi su juo perpus rečiau.

Kokia reikšminga vaikui yra komunikacija ir kaip svarbu jam jausti pažįstamą raminantį tėvų artumą, patvirtino ir tai, kad veidu į tėvus vežiojami vaikai greičiau užsnūsta ir ramiau miega.

Gražina Vasiliauskienė

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.