Prisimenate vasaras, kai lauke, spindint ryto rasai ar kepinant popiečio saulei straksėdavot per virvutę? Būdavo begalo smagu šokinėti. Kartais visai nekreipiant dėmesio į tai, kiek kartų suklydai. Kartais kasytės užkliūdavo virvutės, bet tas netrukdydavo pradėti iš naujo. Ir šokinėti būdavo galima ištisai, pagaudavo azartas, skaičiuodavom, kiek kartų nesuklydus peršoksim. O atgavus kvapą vėl imdavomės šokinėjimo… Mūsų vyresnėlis jau pernai norėjo išmokti šokinėti, bet dar kojos tiek nekilo. Gal jau šiemet.
Šokinėjimo per virvutę privalumai
Paprastumas. Kainuoja nedaug, neužima vietos, galima neštis ar vežtis su savimi visur ir visada. Galima šokinėti lauke (kieme, sode, kaime, ant asfalto, žolės, prie ežero, parke, prie jūros ir t.t.) ar uždarose patalpose. Šviečiant saulei ar lyjant lietui. Tinka visai šeimai, pradedant mažaisiais, kurie jau geba šokinėti ir baigiant mama ir tėčiu. O gal net močiutėms tai aktualu?
Stiprina širdį, raumenis. Remiantis Jump Rope instituto (įsivaizduojat, yra ir toks!) duomenimis, 10 minučių intensyvaus šokinėjimo per virvutę gali atstoti 30 minučių bėgimo ristele. O viena ir kita yra naudinga širdies veiklai. Šokinėjimas veikia ir mankština visą kūną, todėl tai yra puiki mankšta ryte ar tarp darbų, kurių metu daugiau sėdima, įsitempiama ir pan.
Gerina koordinaciją, pusiausvyrą ir skatina susikaupimą. Tai taikoma visoms šokinėjančioms amžiaus grupėms. Dėmesio sukaupimas į pėdas, kad įvyktų šuoliukas, aktyvina ir smegenų veiklą. Taigi vienu metu dirba ne tik kūnas, bet ir smegenys, beje, abu pusrutuliai iškart. Kuo įvairesni ir sudėtingesni šuoliukai (vaikai, vos pramokę geriau šokinėti, neapsiriboja vien straksėjimu abiem kojom – juk įdomu, kaip būtų, jei su viena koja! O jei pakaitom? O jei virvutę sukryžiuosim?), tuo daugiau dirbama koordinacijos stiprinimo srityje. Taip pat šuoliukai gerina ir laikyseną.
Išgarina stresą. Šitas man patinka labiausiai! Šokinėjimas per virvutę – fizinis pratimas, kuris padeda atsipalaiduoti ir išvėdinti neigiamas emocijas, stresą. Taip atsitinka dėl fizinės veiklos metu išsiskiriančių endorfinų, kurie dar kitaip vadinami laimės hormonais. Todėl šokinėjimo pertraukėlės rimtų darbų metu naudingos būtų visiems. Taip pat naudinga ir susikaupus nepasitenkinimui, nuovargiui ir pan.
Taigi, atrodo, iš pažiūros paprastas šokinėjimas, mūsų fiziniam kūnui ir psichologijai turi ganėtinai svarbią reikšmę. Tad pirmyn, susirandam virvutes ir straksim laukan kartu su vaikais!
Teaplanko straksėjimo malonumas!
Informacijos šaltinis: suvaikais.lt
Palikti komentarą