Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kodėl merginos renkasi vyrus, panašius į tėvą

Psichologai tvirtina, kad dauguma moterų nesąmoningai lygina savo išrinktąjį su tėvu. Kartais, net pačios to nesuvokdamos ir nenorėdamos, jos pasirenka tokį gyvenimo draugą, kuris primena tėvą.

Galite sąmoningai ieškoti žmogaus, kuris būtų nepanašus į jūsų tėvą, tačiau vis tiek pasirinksite tokį, kuris turės su juo bendrų bruožų. Kur slypi tokio moterų pasirinkimo priežastis?

Tėvas ir duktė.

Elgsenos modelis

Šeima – žmogiškų santykių mokykla, kurioje mokomės, kaip turi bendrauti vyras ir moteris. Mes stebime tėvą ir motiną, įsidėmime, kas ir kaip turi vykti normalios susituokusios poros gyvenime. Vaikui net į galvą negali ateiti mintis, kad svarbiausių žmonių santykiuose gali būti kažkas negerai. Šiuo atveju mes neminėsime šeimų, kuriose smurtaujama ir kur santykiai baigiasi skyrybomis.

Kiekvienoje šeimoje, kurią sudaro tėtis, mama ir vaikai, vyrauja sava tvarka ir tradicijos. Vienose valdingas vyras verčia nuolankiai jo klausyti žmoną ir vaikus, kitose vyras leidžia vadovauti žmonai, kuri viską sprendžia.

Duktė stebi tėvų santykius ir mano, kad taip turi būti, kad taip yra teisinga. Suaugusi ji nesąmoningai ieškos vyro, su kuriuo galėtų atkartoti savo tėvų santykių modelį.

Ateities planai

Būsimo vaiko tėvas

Geri santykiai su tėvu vaikystėje – nuostabus dalykas, bet jie gali mums pakenkti suaugusiųjų gyvenime, jei tėvas tapo dukrai vyro idealu. Jis – stiprus, drąsus, rūpestingas, sugeba suprasti ir išklausyti, padėti sudėtingoje situacijoje. Būtent tokio vyro sau ieškos suaugusi mergina. „Mano vaikas turi gauti visą tą tėvišką meilę, kuri teko man vaikystėje“, – galvoja ji ir atstumia vieną kandidatą po kito, nes nė viename neįžvelgia bruožų, kurie jai primintų geriausią tėvą pasaulyje. Deja, tokios paieškos gali užsitęsti daugybę metų.

Neišspręsti vaikystės konfliktai

Psichologai tvirtina, kad net konfliktiški santykiai su tėvu gali priversti merginą pamilti tokį žmogų, kuris primintų jai tėvą. Regis, turėtų būti atvirkščiai – mergina turėtų bėgti tolyn nuo tų, kurie jai primena despotišką ir nesupratingą tėvą, bet taip nėra.

Amžiaus skirtumas

Neišspręsti vaikystės konfliktai su tėvu persekioja mus visą gyvenimą. Todėl nereikia stebėtis, kai mergina pasirenka vyrą, panašų į jos tėvą, kokį pažinojo vaikystėje, ir nuolat stengiasi jam ką nors įrodyti: tai savo teisę į laisvę ir savarankiškumą, tai būtinybę suteikti jai daugiau meilės ir glamonių.

Antrasis bandymas

Jeigu merginos gyvenime tėvas pasirodydavo tik epizodiškai, daug dirbo, važinėjo į komandiruotes ar apskritai išsiskyrė su motina, kai duktė dar buvo maža, tai galima suprasti, kad merginai labiausiai trūko tėvo meilės.

Neretai suaugusios merginos kreipia dėmesį į vyrus, kurie už jas gerokai vyresni, dar ir todėl, kad nori kompensuoti patirtą bendravimo su tėvu trūkumą. Jos gali sąmoningai nesuvokti, kad joms šalia reikia brandaus vyresnio vyro tik todėl, kad nori pasijusti maža tėvo globojama mergaite.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.