Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kodėl mergaitės dažniau patiria nerimą nei berniukai?

Dažniausiai stebima tendencija – ramūs ir prasčiau besimokantys berniukai bei hiperaktyvios ir nerimastingos mergaitės, tačiau tėvams kur kas dažniau užkliūva prastus pažymius gaunantys ir nuolat prie kompiuterio sėdintys jų sūnūs. O aktyvios, gerai besimokančios ir daug draugų turinčios dukros, atrodo, nekelia bėdų.

Vis tik tėvai kartais kai ko nepastebi – tokios mergaitės neretai turi miego problemų ir kur kas dažniau nei berniukai patiria nerimą, rašo Nytimes.com.

Išoriškai mergaitės gali atrodyti tiesiog tobulos, tačiau viduje jos gali jaustis pasimetusios ir sutrikusios.

Tai gali lemti jų susirūpinimas savo išvaizda. Tyrimai rodo, kad paauglystės laikotarpiu mergaitės tampa labiau nepatenkintos savo kūnu, o berniukai, priešingai, ima pasitikėti savo išvaizda.

Tai patvirtina ir vaikų naudojimosi socialiniais tinklalapiais ypatumai. Mergaitės kur kas dažniau pasidalija nuotrauka, kurioje jos akcentuoja savo išvaizdą. O berniukai dažniau dalijasi tuo, ką jie padarė ar pasiekė. Tad ir tai, kaip jie jausis, kai draugai pakomentuos nuotrauką, labai skiriasi.

Be to, berniukus kur kas mažiau veikia socialiniai tinklalapiai nei mergaites dėl trijų priežasčių. Pirmiausia, jiems ne taip svarbu, ką kiti apie juos pagalvos. Antra, berniukai linkę kur kas geriau vertinti savo pačių gyvenimą. Trečia, berniukai dažniau žaidžia kompiuterinius žaidimus, o ne dalijasi nuotraukomis, laukdami kitų įvertinimo.

Pakeisti to negali niekas, tačiau tėvai tikrai gali kai ko imtis, siekdami, kad jų dukros jaustųsi laimingesnės.

Pirmiausia, vaiko kambaryje neturėtų būti nei televizoriaus, nei kompiuterio. Vaikas apskritai turėtų kuo daugiau laiko praleisti su draugais, o būdamas namie netūnoti vienas kambaryje.

Ne mažiau svarbu ir pietūs ar vakarienė drauge su šeima, kai prie stalo niekas nesinaudoja telefonais. 2013 m. atliktas tyrimas parodė, kad vaikai, kurie dažniau vakarieniauja su šeima, rečiau jaučiasi vieniši, liūdni ar nerimastingi. Taip pat jie yra labiau linkę padėti kitiems ir labiau patenkinti savo gyvenimu.

Mašinoje, pakeliui į mokyklą, jokių ausinukų. Važiuodami turėtumėte kalbėtis, klausytis vienas kito ar suplanuoti, ką veiksite savaitgalį.

Jei pastebite, kad jūsų dukra blogai miega, daug laiko praleidžia viena, o gal net save žaloja, būtinai kreipkitės pagalbos į profesionalus.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.