Jūsų vaikas verkia balsu ir šaukia. Rankytės įsitempusios. Rėkdamas jis kaskart vis atkakliau kartoja vieną ir tą pačią frazę.Tik nedaugelis tėvų gali ramiai stebėti vaiko nepasitenkinimo išraiškas, kurios būna visiškai nevaldomos. Dažnai klausiate mintyse savęs, o kodėl man taip nutinka ir pačiose netikėčiausiose vietose?
Daugelis atsakytų: „Nes esate mama!“ Nes esate būtent tas žmogus, nuo kurio vaikas neslepia savo jausmų ir gali rodyti juos ir per dažnai, ir perdaug atvirai.
Taip atsitikus rekomenduojame atsiminti, kad Jūs taip pat esate žmogus, kuris ne tik turi atitinkamai reaguoti į susidariusią situaciją, bet ir vienintelis, privalantis išlaikyti savo asmeninį emocinį stabilumą. Pyktis ir atsakas rėkimu ant vaiko problemos ne tik neišsprendžia, o tik dar labiau ją apsunkina.
Tad, ko pykčio ištikti vaikai tikisi iš mūsų:
1) Kalbėkite ramiu ir lėtesniu balsu.
2) Giliai įkvėpkite ir, pirmiausia, nurimkite patys.
3) Garsiai įvardinkite vaiko jausmus (esi piktas, esi nusivylęs, verki ir pan.) ir padėkite jam suprasti jo paties būseną.
4) Jūsų vaikui šiuo metu labiausiai reikia Jūsų pagalbos, o ne pykčio. Padėkite jam iš isterijos priepuolio „grįžti“ į realybę ir suprasti bei girdėti aplinką.
5) Būtent tokiomis akimirkomis Jūsų vaikui reikia apkabinimo – tiesioginio ryšio, daug labiau, nei pamokymų apie deramą ar nederamą elgesį.
6) Nepamirškite pasakyti savo vaikui, kad jį besąlygiškai mylite.
Nurimus, visuomet pasistenkite kartu išanalizuoti situaciją, padėti vaikui įvardinti jo patirtus jausmus ir rasti paaiškinimus, ką reiktų daryti kitaip, kad situacija nepasikartotų.
Linkime rasti abipusę vidinę ramybę!
Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.
Palikti komentarą